[Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

User avatar
Tsujihara Iori
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 128
Joined: August 30th, 2018, 10:53 pm
Künye:

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by Tsujihara Iori » February 5th, 2020, 7:14 pm

Hiroji'nin davetine karşılık masaya hareket ettim ve oturdum Usagi-san'ın yanına doğru. İkiye karşı tek bir pozisyondaydık. Hala avantajlıydık, müzakereden başarılı çıkacağımızı düşünüyordum gizli kimliğimiz açığa çıksa da.

Hiroji'nin laflarını dinledim otururken, ben bağdaş kurduğumda hala konuşmaya devam ediyordu. Soruları vardı, şaşırmamıştım. Sıkıntı, ne kadarını cevaplamalıydık? Ne kadar taviz verebilirdik? Çok değil, fakat yalan söylemenin de pek bir olayı yoktu. İçindeki dezavantajlı durumu ona anlatıp anlaşmaya varmak ve kan dökmeden bu olayı bitirmek güzel bir son olabilirdi.

Usagi-san'ın sorusu mantıklı gelmişti fakat onun sorusuna karşılık Hiroji'ye de bir kaç bilgi verilmeliydi. Kısasa kısas. O yüzden lafa girdim Usagi-san'dan sonra; "Esir tutulan bir grup sivil görünce müdahale etmek istedik. Devriye gezerken fark ettik. Pek de saklamaya çalışmamışsınız zaten." dedim ifadesiz bir surat ve normal bir ses tonuyla. Yalan değildi. Sadece gerçekler konusunda ekonomik davranmış ve karşılaştığımız çocuktan bahsetmemiştim.

Fakat adamın "herşey yolunda" tavrı hoşuma gitmemişti. Sanki yakındaki yerleşke ve Shinobi'lerden haberi yok gibi davranıyordu ancak durumun gerçekten böyle olduğunu düşünmüyordum. Bilmediğimiz bir şeyler vardı.

"Hayatta kalmaya çalıştığınız aşikâr fakat bunu yapmanın doğru ve yanlış yolları var. Gördüğüm kadarıyla yanlış yolu seçmişsiniz. Takım arkadaşım Usagi-san ile burayı dümdüz etmememiz için bana bir sebep söyleyin ve fikrimi değiştirin Hiroji-san."

Tehditkar değildim. Sadece içinde bulunduğu durumu ve saflarımızı ona iletmeliydim; biz buraya bir iş görüşmesi için gelmemiştik. Kırmızı çizgilerimiz bariz olmalıydı ve adamın da bunları bilmesi gerekliydi. Eğer mantıklı olursa doğru yolu seçeceğini az çok hissediyordum. Daha doğrusu, umuyordum. Gerçekten birilerinin zarar görmesini istemediğim bir moddaydım şu an; Hiroji'nin de bunu anlamasını istiyordum aslında bir nevi.

Eğer anlamazsa daha açıklayıcı kelimeler seçebilirdim. Eğer inatla kabul etmek istemezse, yolumuza bakacaktık Usagi-san ile.
Off Topic
Meşguliyet sebebiyle kalitesiz ve geç bir tur yazmış bulunuyorum. Yanaklarınızdan öper, özür dilerim.
Künye
İsim: Tsujihara Iori
Yaş: 18
Cinsiyet: Erkek
Element: Suiton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 150.000 Ryo
Prestij: 13
Ün: 22
Kullanılabilir GP: 50

Motivasyon
Efsane Olmak!
Iori, babası gibi dillerden düşmeyen hikayelere sahip olmak istemektedir fakat bunu yaparken kesinlikle doğru yoldan sapmamayı kendine bir kural olarak koymuştur. Aktif olarak ona ün getirecek şeylerin peşinde koşmak yerine, başa çıkılması zor bir durum karşısında kendini kanıtlamak ister. Bunu başarırken köyüne de tamamen sadık kalacaktır.

Komplikasyon
Babasının Kılıcı
Babasının kılıcına karşı ruhsal bir bağ hissetmektedir. O kılıç hiç tanışmadığı babasına açılan bir kapıdır ve onu sürekli yanında taşır, kullanmaktan çekilmez. Bakımını sürekli yaptırır, aksatmaz. Kılıç yanından bir an bile ayrılırsa, tedirgin olmaya başlar.

Kılıcı onun rızası dışında elinden alınırsa, onu geri almak birinci önceliği haline gelir. Bunun için görevini terk etmeyebilir ancak elinden gelen her şeyi sınırlar dahilinde yapmayı ister ve dener. Duruma göre kural çiğneyecek raddeye gelebilir, fakat elinden geldiğince rasyonel kişiliğini elinden bırakmamaya gayret eder. Eğer yanında bir arkadaşı varsa durum onun için daha rahattır, fakat kendi başına kalır ve düşüncelerini dizginleyecek bir "iskele" bulamazsa, depresif bir hal alabilir. Bu durum kılıcı elde etmek dışında yapacağı herşeyin performansını düşürse de, kılıca ulaşma konusunda yapacaklarını etkilemez.

Özellikler
-

Efsanevi Yaratık
Garou | B - Rank | Kurt

Mod
Hagane


Image

Profil
Güç: 5
Çeviklik: 10
Kondisyon: 5
Potansiyel: 5
Varlık: 2
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 4
[Çeviklik] Akrobasi: 4
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 3
[Kondisyon] Form: 4 (Favori)
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 5
[Zeka] İzcilik: 3

Teknikler
Ninjutsu
D - Rank: Shunshin
D - Rank: Heisashiki
C - Rank: Jintei (Özel Geliştirme Mevcut)
 • Iori, haorisinin altından veya elinden çıkardığı yılanları bir kaç saldırı ile sınırlı olmadan, istediği kadar dışarıda tutabilmekte ve onları kontrol edebilmektedir. Yılanlar aktif kaldığı sürece az da olsa chakra yer.
 • Iori tekniği hazırlarken daha fazla chakra harcayarak yılanların boyutunu büyütebilir. Yılanların büyümüş boyutu bir insan göğsü kadar olacak şekildedir. Bu boyuttaki yılanların yapacağı ısırma hamleleri ufak boyuta göre daha fazla hasar verir ve Iori isterse ısırtmak yerine elini savurarak ezici hasarlar vermek için yılanları bir çekiç gibi kullanabilir.

  Iori fazla chakra verirse yılanlar büyük boyutunda, vermezse normal boyutunda çıkarlar. Arası yoktur, yani Iori boyutları chakra oranını değiştirerek kontrol edemez. Ayrıca, büyük çıkan yılanlar mutlaka Iori'nin ellerinden dönüşerek çıkmalıdır. Tekniğin orjinalindeki gibi haori veya benzeri bir cübbemsi giysinin altından çıkamazlar.
 • Jintei ile oluşturulan yılanlar aktifken Iori ani bir chakra salınımı yaparak yılanların pullarını dışarıya doğru kaldırabilir. Bu pullar serttir ve kesici hasar verirler. Genelde yılanlar savrularak yapılacak olan saldırılarda isabet ettiği yerleri çizerler ve kazırlar. Eğer birileri ile temas halindeyken açılırsa ete batarlar. Eğer yılanlar büyük olarak oluşturulmuşsa pulların boyutu da büyüyeceğinden tekniğin hasar kapasitesi de artar.

  Ani bir şekilde aktif edilir ancak bir kaç saniye sonra pullar geri kapanır. Tekrar açılmak isteniyor ise tekrar chakra verilmelidir. Her saldırıda ani chakra harcanması, tekniğin tekrar tekrar kullanılmasında Iori'yi standart bir C - Rank tekniğe göre daha fazla yorar. Eğer yılanların boyutu büyük olacak şekilde yılanlar kullanılırsa chakra kullanımı da artar.
C - Rank: Mizurappa
B - Rank: Suijinheki
A - Rank: Bousen no Jutsu

Taijutsu
Shigure | A - Rank
Shigure | Hadan

Ninja Ekipman Ustalığı | C - Rank

Genjutsu
-
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar

Dükkan Konusu

Özel Üretim Shinobi Ceketi ve Kemeri:
► Show Spoiler
Babasından Kalan Katana
► Show Spoiler
User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1750
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by GM - Naruto » February 6th, 2020, 5:07 pm

Hiroji’nin gevşek haline karşın, tüm sinirlerinizi her an harekete geçebilecek kadar gergin bir şekilde tutmaya devam ediyorsunuz. Bu noktada Usagi, soru sorma olayını üstlenip cevap verme rolünü ise Iori’ye veriyor. Bu nedenle Hiroji’nin sorusuna keskin bakışları ve suskunluğuyla yanıt veren Usagi, Iori’nin sorulan soruya bir cevap vermesini bekliyor. Iori ise kısa bir sessizliğin ardından konuşmasını yapmaya başlıyor. Baştaki konuşmalarında yüzünde pek bir değişiklik oluşmayan Hiroji’nin, Iori’nin sonraki cümleleriyle birlikte yüzünün düştüğünü rahatlıkla görebiliyorsun. Canını sıkan bir noktaya parmak bastığınız rahatça anlaşılır olsa da, Hiroji tavırlarındaki hoyratlığı bu konuda da gösteriyor. Elbette özellikle Iori, oluşan bu durumdan iyice rahatsız olmaya başlarken bu kez söze Usagi giriyor.

Hiroji bakışlarını Iori’de ayırmadan Usagi’yi dinlemeye koyulurken, Usagi’nin sorusunun bitmesinin ardından soruyu anladığını başının hafifçe öne arkaya atarak gösteriyor. Ancak hala bakışları Iori’de durmaya devam eden Hiroji “Maksat muhabbet değil mi?” diyor yüzündeki gerginliği eski haline devrederken. Yüzündeki ifade değişikliğine bakışları da eşlik ederken Usagi’ye dönen Hiroji “İzninle önce arkadaşına birkaç şey söylemek isterim.” diyor bir kadınla konuştuğunun farkında olarak. Elbette konumlarınız gereği bu gereksiz kibarlık ve incelik ortama eğreti dursa da, Hiroji’nin bunu bilinçli bir şekilde yaptığını anlamanız zor olmuyor.

Usagi’den tabiri caizse öylesine müsaade alan Hiroji, bir kez daha Iori’ye döndüğünde “Ne zamandır doğru ve yanlışa tek başına karar verebileceğini düşünüyorsun yüce shinobi-san!” diyor hafif alaycı bir şekilde. Hemen ardından iki kolunu da yere paralel olacak şekilde iki yana açan Hiroji “Doğru ve yanlış… İyi ve kötü…” dedikten sonra yavaşça indiriyor kollarını. Masanın önüne kollarının koymasının ardından ise “Bunlar olaylara nereden baktığına göre değişir tabi. En azından herkes böyle söyler oldu.” diyen Hiroji sözlerine “Yanlış mı yapıyorum? Belki… Doğru mu yapıyorum? Kim bilir…” diyerek devam ediyor. Bu cümlelerinden sonra hafif bir nefes alıp bu kez yüzünü Iori’ye doğru yaklaştırırken “Ama burayı dümdüz etmemeniz için bir neden söyleyeyim mi?” dedikten sonra yüzündeki sırıtışı iyice arttırıyor ve “Bunu yapabilecek gücünüz yok.” diyor. Birkaç saniye öylece sırıtarak Iori’nin suratına bakan Hiroji yavaşça geriye doğru çekilirken “Bundan sonra hep iyi bir insan olacağım ve yaşlıların ellerindeki poşetleri hep ben taşıyacağım desem fikrin değişir mi yüce shinobi-san?” diyor alaycı bir şekilde.

Iori’ye yönelik cümlelerinden sonra neredeyse konuşmasına ara vermeden Usagi’ye dönen Hiroji “Söyledim ya, yaşamaya çalışan adamlarız. Ne eksik ne de fazla…” diyor bu cevabının gayet yeterli olduğunu düşünürcesine. Birkaç saniyelik soluk almanın ardından ise “Riaru şimdilik hayatta kalmamızı sağlayan adam. Bu yüzden elimizden geldiğince ona yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ancak bunun ne kadar süreceğini kestirmek zor. Sonuçta yaşamayı sürdürmenin de yardımcı olmanın da bir bedeli var, değil mi? İlk önce hangimiz tahsilatı yapamayacak, bunu da zaman gösterir. Ama bahisler sanırım benden yana… Her zaman bir şekilde yaşamayı başardım, ancak Riaru’nun şansı bu aralar pek yaver gitmiyor gibi.” diyor alaycı tavrını sürdürmeye devam ederken.

Her ikiniz de zamanında bir şekilde Riaru’nun adamlarıyla münasebetiniz olmuş olmasından dolayı, Hiroji’nin bu kişilerden farklı bir tavır takınmış olduğunu rahatlıkla görebiliyorsunuz. Riaru’nun adamlarındaki sadakatle kıyaslandığında, Hiroji’den hiçbir şekilde sadakat adına bir ışık göremiyorsunuz. Bu haliyle de, onun sıradan Riaru’nun adamları gibi olmadığını, altında başkaca sebepler var olduğunu hissedebiliyorsunuz. Bu haliyle de konuşmasında açık kapılar bırakan Hiroji, arkasına hafifçe yaslanırken “Peki sizden ne haber? Riaru’dan üstün geldiğiniz için onun peşinden koşmaya mı devam ediyorsunuz, yoksa kurduğunuz karargahlar vasıtasıyla Yağmur Ülkesi’ni ilhak etmeyi mi planlıyorsunuz? Daha basit soracak olursam, neden köylerinize dönüp kedi köpek peşinde koşmalı görevlerinizi yapmıyorsunuz da ülkemin topraklarında devriye atıyorsunuz?” diye soruyor gözleriyle ikinizi de taramaya devam ederken.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
User avatar
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 167
Joined: September 11th, 2018, 3:23 am
Künye:

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by Kita Usagi » February 8th, 2020, 3:39 pm

Usagi sorusunu sorduktan sonra Hiroji'nin cevabını, ardından onun yönelteceğini düşündüğü soruları dinlemeye hazırlanmıştı. Hiroji'den beklemeyeceği bir nezaket görünce bir an şaşırsa da, sonrasında bunun ortama ayak uydurmak için yapılan bir nezaket gösterisi olduğunu anlaması çok uzun sürmemişti.

Alaycı bir tavırla açılışı yapmıştı Hiroji. Doğru ve yanlış kavramlarına değinerek. Alaycı tavırlarını konuşmanın başından sonuna kadar sürdürmüştü. Bir an masanın üstünden Iori'ye doğru yakınlaşırken Usagi hamle yapmak için kendisini içgüdüsel olarak hazırlamış olsa da, sadece konuşacaklarını bildiği için sonradan herhangi bir hamle yapmamaya karar verdi. Tabi bu, Hiroji'nin tavırlarına sinirlenmediği anlamına gelmiyordu. Iori güzel bir kumar oynamıştı. Hiroji'de bu bahsi arttırmıştı. Ortada neden başladığını bilmediği bir koz gösterisi dönüyordu.

Hiroji konuşmasını bitirdikten sonra ara vermeden Usagi'ye dönüp soruları yanıtlamaya başlamıştı. Riaru'ya yardım etmelerinin tek sebebinin hayatta kalmalarına yardım etmesi olmasıydı. Bu durumda Ishigakure'nin yardım etmesi dahilinde Ishigakure için çalışabilirlerdi. Hiroji'nin değinmeye çalıştığı noktanın bu olduğunu düşünüyordu. Tabi Usagi'nin böyle bir görüşmeyi yapıp, böyle bir anlaşmayı bağlamaya rütbesi ve yetkisi bulunmuyordu. Bu sebeple bunu kendi rapor kağıdına not düşmek için aklının bir köşesine not etti. Belki ileride işe yarayabilirlerdi. Bu karar Ishichou'nun vermesi gereken bir karardı.

Hiroji cevap verme faslını bitirip soru sorma kısmına geldiğinde hafifçe arkasına yaslanmıştı. Yavaş yavaş Usagi'yi sinirlendirmeye başlamıştı. İğneleyici ve alaycı soruları ile üstlerine oynadığı belliydi. Usagi kendisini tutamayacağını bildiği için, tutmaya da çalışmadı. Iori'den önce lafa atlamıştı biraz önceki düşüncelerine tamamen ters bir şekilde. "Standart bir devriye görevindeydik. Malum, 'SENİN ÜLKENİN' topraklarında karargah kurup, benim ülkeme saldıran bir şerefsiz var." Senin ülkenin kısmını bastırarak söylemişti. Sanki ortada adam akıllı bir ülke kalmış gibi konuşmasına sinir olmuştu."Eğer sen ve senin gibi insanlar ülkesine sahip çıkıp Riaru gibi adamların ortada dolaşmasına izin vermeseydi, ben de kendi ülkemde kedi köpek koşturmalı görevlere çıkmayı çok isterdim. Ama gördüğün üzere..." Bir eliyle önce Hiroji'yi, sonrasında da etrafını gösterip alaycı bir tavır takınarak "...elimizde sadece köpek kovalamalı görevler kaldı." demişti. "Ha, doğru yanlış kısmına değinmem gerekirse eğer. Ahlaki olarak bazı doğru ve yanlışlar vardır. Senin yaptığın şey ne taraftan bakarsan bak 'YANLIŞ'." Biraz bekledikten sonra sözlerine devam etmişti. "Köylü insanları kaçırıp onlara işkence etmenin ne tarafı doğru olabilir ki? Nereden bakarsan bak. Bir de gelmişsin bana ülkemin topraklarını terk et diyorsun. Kendi yurttaşlarına böyle davranan bir insanın sözlerini dikkate alacağımı da nereden çıkarttın?" sözlerini bitirdikten sonra gözlerini Hiroji'den ayırmadan masanın alt tarafından Iori'nin görebileceği bir şekilde avuç içini yukarı doğru çevirmişti. 'Kusura bakma, tutamadım kendimi' dercesine...
Image
Künye
İsim: Kita Usagi
Yaş: 17
Cinsiyet: Dişli bir dişi.
Element: Suiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 142.500
Prestij: 4
Ün: 26
Kullanılabilir GP: 0

Özellikler
► Show Spoiler
Profil
► Show Spoiler
Mod
► Show Spoiler
Efsanevi Yaratık
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
► Show Spoiler
Jirou Ryu is my BITCH!
User avatar
Tsujihara Iori
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 128
Joined: August 30th, 2018, 10:53 pm
Künye:

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by Tsujihara Iori » February 13th, 2020, 12:57 pm

Hiroji'nin laflarını dinlerken olabildiğince düz bir surat takınmaya çalışmıştım fakat "gücünüz yetmez" dediğinde biraz olsun sırıtmadım desem yalan olurdu. Gerçekten güçlü olup olmadığımızdan ziyade, onun blöf yaptığını düşündüğümden sırıtmıştım. Zira savaşmak almak istediğim bir risk değildi. Onun da benzer düşündüğüne kanaat getirmiştim ve bunu dillendirerek blöfünü kırmaya çalışacaktım; onun denediği gibi.

Fakat Usagi-san'ın hiddetli lafları ortamı biraz germişti. Haklı zelzenişlerdi bunlar ancak bir görüşme masasında bizi olabildiğince geriye götürecek, sendeletecek bir hamle olabilirdi. O yüzden, fazla elektriğini topraklamak istermişçesine omzuna elimi koydum Usagi-san'ın ve "önemli değil" dermişçesine anlayışlı bir surat ifadesi takındım. Ardından Hiroji'ye gözlerimi odaklayıp lafa girecektim. Suratım tekrar eski duvar haline dönmüştü.

"Sanırım sende de bizi yok edecek güç yok Hiroji-san. Öyle olsa bu masada oturmazdık." Ardından kısa bir nefes aldım, Hiroji laflarımı sindirince devam ettim, blöfünü yemediğim anlamalıydı, fakat derdimizin kanlı bıçaklı kavga olmadığını da. "Fakat amacım karşılıklı yıkım değil. Hatta bu istediğimiz son şey. Bu ülkenin ihlakı veya kurtarılışı, üstlerimizi ilgilendiren konular. O konuda sana bir şey söyleyemem. Ancak sana şunu diyebilirim ki Riaru'nun günleri sayılı. Onun olmasa bile organizasyonunun. Sırtını daha belirgin bir güce yaslamanı öneririm. Mesela Kusagakure veya Ishigakure."

Tekrar nefes almak için bir kaç saniye durdum, Hiroji'nin dikkati üzerimden dağılmadan konuşmaya devam ettim; "Doğru veya yanlış göreceli şeyler. Bunu tartışmak manasız. Fakat bize göre yanlış yaptığın aşikar. Asıl önemli olan nokta bu, Usagi-san'ın da dediği gibi. Eğer bu hareketlerinize devam ederseniz bir gün bu iki gücü de aynı anda karşınızda bulacaksınız. Bence bu yoldan dönmek, hayatta kalmanız için yegane yol, Hiroji-san."

Her zamanki bekleyişimden biraz daha uzun bekleyecektim ve Hiroji'nin lafları özümsemesine şans verecektim. Ardından, araya bir soru sıkıştıracaktım; "Bunca insanla ne yapıyorsunuz ki zaten? Derdiniz ne?"

Gerçekten merak ediyordum bunu. Anlamlı bir sebepleri olmalıydı, yoksa bir karargaha bu kadar yakın bir yerde konuşlanmaları gerçekten mantık dışıydı. Kendilerine bu kadar güveniyorlarsa bile. Tüm Kusagakure-Ishigakure güçlerinin buraya çökmesi en fazla iki saat kadar sürerdi, öyle bir mesafedeydik. Böyle bir saldırıdan da sağ çıkmayı planlıyor olamazlardı; öyle olsa çoktan ölmüştük.

Belki de vakit kazanıyordu. Sağa sola sinyal gönderen bir tek biz olamazdık. Bu ihtimal karnımda bir karıncalanmaya sebep oluyordu. Belki de hızlıca bitirmeliydik bu işi. Fakat, son çare olarak görüyordum şiddeti şu anda. Bu kadar sivil varken savaşmak onların canını hiçe saymak olurdu. Öyle biri değildim ben ve olmayacaktım da. Umarım.
Künye
İsim: Tsujihara Iori
Yaş: 18
Cinsiyet: Erkek
Element: Suiton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 150.000 Ryo
Prestij: 13
Ün: 22
Kullanılabilir GP: 50

Motivasyon
Efsane Olmak!
Iori, babası gibi dillerden düşmeyen hikayelere sahip olmak istemektedir fakat bunu yaparken kesinlikle doğru yoldan sapmamayı kendine bir kural olarak koymuştur. Aktif olarak ona ün getirecek şeylerin peşinde koşmak yerine, başa çıkılması zor bir durum karşısında kendini kanıtlamak ister. Bunu başarırken köyüne de tamamen sadık kalacaktır.

Komplikasyon
Babasının Kılıcı
Babasının kılıcına karşı ruhsal bir bağ hissetmektedir. O kılıç hiç tanışmadığı babasına açılan bir kapıdır ve onu sürekli yanında taşır, kullanmaktan çekilmez. Bakımını sürekli yaptırır, aksatmaz. Kılıç yanından bir an bile ayrılırsa, tedirgin olmaya başlar.

Kılıcı onun rızası dışında elinden alınırsa, onu geri almak birinci önceliği haline gelir. Bunun için görevini terk etmeyebilir ancak elinden gelen her şeyi sınırlar dahilinde yapmayı ister ve dener. Duruma göre kural çiğneyecek raddeye gelebilir, fakat elinden geldiğince rasyonel kişiliğini elinden bırakmamaya gayret eder. Eğer yanında bir arkadaşı varsa durum onun için daha rahattır, fakat kendi başına kalır ve düşüncelerini dizginleyecek bir "iskele" bulamazsa, depresif bir hal alabilir. Bu durum kılıcı elde etmek dışında yapacağı herşeyin performansını düşürse de, kılıca ulaşma konusunda yapacaklarını etkilemez.

Özellikler
-

Efsanevi Yaratık
Garou | B - Rank | Kurt

Mod
Hagane


Image

Profil
Güç: 5
Çeviklik: 10
Kondisyon: 5
Potansiyel: 5
Varlık: 2
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 4
[Çeviklik] Akrobasi: 4
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 3
[Kondisyon] Form: 4 (Favori)
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 5
[Zeka] İzcilik: 3

Teknikler
Ninjutsu
D - Rank: Shunshin
D - Rank: Heisashiki
C - Rank: Jintei (Özel Geliştirme Mevcut)
 • Iori, haorisinin altından veya elinden çıkardığı yılanları bir kaç saldırı ile sınırlı olmadan, istediği kadar dışarıda tutabilmekte ve onları kontrol edebilmektedir. Yılanlar aktif kaldığı sürece az da olsa chakra yer.
 • Iori tekniği hazırlarken daha fazla chakra harcayarak yılanların boyutunu büyütebilir. Yılanların büyümüş boyutu bir insan göğsü kadar olacak şekildedir. Bu boyuttaki yılanların yapacağı ısırma hamleleri ufak boyuta göre daha fazla hasar verir ve Iori isterse ısırtmak yerine elini savurarak ezici hasarlar vermek için yılanları bir çekiç gibi kullanabilir.

  Iori fazla chakra verirse yılanlar büyük boyutunda, vermezse normal boyutunda çıkarlar. Arası yoktur, yani Iori boyutları chakra oranını değiştirerek kontrol edemez. Ayrıca, büyük çıkan yılanlar mutlaka Iori'nin ellerinden dönüşerek çıkmalıdır. Tekniğin orjinalindeki gibi haori veya benzeri bir cübbemsi giysinin altından çıkamazlar.
 • Jintei ile oluşturulan yılanlar aktifken Iori ani bir chakra salınımı yaparak yılanların pullarını dışarıya doğru kaldırabilir. Bu pullar serttir ve kesici hasar verirler. Genelde yılanlar savrularak yapılacak olan saldırılarda isabet ettiği yerleri çizerler ve kazırlar. Eğer birileri ile temas halindeyken açılırsa ete batarlar. Eğer yılanlar büyük olarak oluşturulmuşsa pulların boyutu da büyüyeceğinden tekniğin hasar kapasitesi de artar.

  Ani bir şekilde aktif edilir ancak bir kaç saniye sonra pullar geri kapanır. Tekrar açılmak isteniyor ise tekrar chakra verilmelidir. Her saldırıda ani chakra harcanması, tekniğin tekrar tekrar kullanılmasında Iori'yi standart bir C - Rank tekniğe göre daha fazla yorar. Eğer yılanların boyutu büyük olacak şekilde yılanlar kullanılırsa chakra kullanımı da artar.
C - Rank: Mizurappa
B - Rank: Suijinheki
A - Rank: Bousen no Jutsu

Taijutsu
Shigure | A - Rank
Shigure | Hadan

Ninja Ekipman Ustalığı | C - Rank

Genjutsu
-
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar

Dükkan Konusu

Özel Üretim Shinobi Ceketi ve Kemeri:
► Show Spoiler
Babasından Kalan Katana
► Show Spoiler
User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1750
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by GM - Naruto » February 17th, 2020, 1:20 pm

Usagi konuşmaya başladığı anda sersemlemiş bir dövüşçü edalarına bürünen Hiroji, yüzündeki ifadeyi değiştirmeden durmaya devam ediyor. Aranızdaki hafif gerilimi sersemlemiş gibi hareket ettirdiği başıyla biraz daha harlayan Hiroji’nin başından beri takındığı tavrı sürdürdüğünü anlamanız zor olmuyor. Usagi’nin ardından konuşmak için yeltenen Hiroji, konuşmaya Iori’nin girmesiyle eliyle Iori’ye konuşması için müsaade ettiğini belirten bir el işareti yapıyor. Sanki burada konumunun sizden üstün olduğunu göstermek istercesine girdiği bu tavır genel anlamda sizin pek de umurunuzda olmuyor. Iori’nin aralarda aldığı nefesle devam ettiği konuşması sonlandığında, Hiroji’nin yüzündeki ifade yerini hafif bir ciddiyete bırakıyor. Esas meselelerin konuşulmaya başlanmasından ileri geldiğiniz bu ifade, ilkine nazaran daha soğuk ve tehditkar geliyor size. Ancak buna rağmen, konuşmak dışında başkaca bir şey olacağına dair bir inanç hala dolanmıyor içinizde.

Iori’nin sorusunun ardından sizin konuşma faslınızın bitip bitmediğini bakışlarıyla sorgulayan Hiroji, hafifçe ellerini havaya kaldırıp Iori’ye bakarken “Müsaadenle önce arkadaşına bir şeyler söylemem gerekiyor yüce shinobi-san.” diyor. Daha önce benzer bir şeyi Usagi’ye söylemiş olan Hiroji, İori’ye hitaben söylediği bu cümlede daha kati bir ses tonu kullanmasına rağmen, bakışları Usagi’ye döndüğünde bir nebze daha yumuşuyor. “Bir şeyi yanlış anlamışsın sanırım…” diyerek konuşmaya giren Hiroji “Köpek, hayvan, yaratık ve daha söylemek istediğin ne varsa hepsini sırala, bunlar umurumda bile değil. Fakat konuşmamın başından beri size hakaret edecek bir şey söylediğimi hatırlamıyorum. Niyetimiz buysa, emin ol tahmin edebileceğinden çok daha fazla hakaretim var ve buna inan, hepsini hak ettiğinizi düşünüyorum.” diyor. Her ne kadar yüzünde yumuşak bir ifade belirse de, cümleleri oldukça keskin bir şekilde ağzından çıkan Hiroji, sözlerinin anlaşılmasını umut edercesine birkaç saniye bakışlarını Usagi’ye dikmiş bir şekilde hareketsiz kalıyor. Hemen ardından ise, kafasıyla kendi cümlelerini tasdikler bir işaret yapıp hafif geriye doğru çekilirken “Ben ülkeme sahip çıkıyorum. Bir ülkeye sahip çıkmak demek, illa otoriteyi takip etmek demek değildir. Riaru’nun duruşu ve ideolojisinin bu ülke için daha iyi olduğunu düşünüyorum, hepsi bu. Ülkemin iyiliğinin Riaru’dan geçtiğine inanıyorum.” diyor. Bu cümlelerinin ardından hafif bir nefes alan Hiroji “Ancak ülkem için birinin yanında olurken bunun karşılığını da görmek istiyorum. İtilip kakılmaktansa, yaptığım şeylerin karşılığını almak daha iyi geliyor. Evet, belki sizin ahlaki bakış açınızla ülkesi için bir şeyler yaptığını söyleyen birinin karşılık beklemesi onu bir köpek yapabilir. Fakat bu dünyanın köpeklere de ihtiyacı var.” dedikten sonra tekrar Usagi’ye yaklaşarak “Yoksa sizin şatafatlı tekniklerinizden çekinen insanlar nasıl hayatta kalacak? Birilerinin dişlerini size geçirmesi gerekiyor.” diyor.

Usagi’ye doğru yapmış olduğu konuşmasından sonra bakışlarını bu kez Iori’ye döndüren Hiroji, yüzüne alaycı bir ifade takınırken “Sana gelince yüce shinobi-san… Diyorsun ki Riaru’nun arkasından gitmeyi bırak, zaten yenildi ve seni yeteri kadar besleyemiyor. Onun yerine Kusagakure’yi veya Ishigakure’yi seçeyim ve yaşamaya devam edeyim.” diyor. Bu cümlelerinden sonra kocaman bir kahkaha ile çadırı inleten Hiroji’nin bu kahkahalarının neredeyse bütün çadırlardan ve dışarıdaki insanlar tarafından duyulduğunu düşünüyorsunuz. Yaklaşık yarım dakika kadar süren bu kahkaha faslının ardından Hiroji, gülüşlerinin arasına sıkıştırabildiği kadarıyla “Size mi güveneyim? Daha siz bile kendinize güvenmiyorsunuz ki? Kusagakure’nin arkasında kimler var? Ishigakure’yi kimler destekliyor? Hem Kusagakure hem de Ishigakure aynı anda Riaru’yla savaşırken değil de neden sonrasında işbirliği yapıyor?” diyor. Bir anda gülüşlerini kesen bakışlarını olabildiğince keskinleştiren Hiroji Iori’ye doğru kafasını yaklaştırırken “Bana istediğini de yüce shinobi-san ama sana doğruları söyleyeceğim. Hepiniz Kagelerin orospularından başka bir şey değilsiniz! Kimin altına yatacağınıza, kimin aletini emeceğinize karar veren onlar. Hangi savaşta kaç kage öldü? Ülkenizin hangi lideri kendi kanında boğuldu? HİÇBİRİ! Çünkü onların orospuları var ve siz orospular bu konuda o kadar maharetlisiniz ki, bu işi artık kendinizce bir zevke bile dönüştürmüşsünüz. Adına da ideoloji, hayal, fedakarlık, özveri ve daha bir sürü saçma sapan şey demişsiniz.Oysa tek yaptığınızın, liderlerinizi tatmin etmek! Ben bir köpek olarak duyduğum gururu üzerime alıp taşıyabiliyorum ama siz, günde onlarca kez becerilen değersiz orospular olduğunuz gerçeğini kabul edemeyecek kadar gurursuzsunuz!” diyor. Bu cümlelerinin ardından başını hızla Usagi’ye çeviren Hiroji “Üzgünüm, sana ne kadar hakaret edebileceğimi söylemiştim ve kendimi tutamadım. Ama işte, gerçeği ancak inkar edip yok sayabilirsiniz. Onu değiştiremezsiniz.” diyor.

Ortama ağır bir kokuymuş gibi çöken bu lafların ardından Hiroji yüzüne tekrar bir gülümseme takınırken “Her ikiniz de burada kaçırılan insanlardan bahsediyorsunuz. Size bir sır vereyim mi?” diyor ve hemen ardından yüzündeki gülümsemesini iyice arttırırken “Hiçbirini kaçırmadım. Zorla getirdiklerim var, kabul ediyorum. Ancak hiçbiri iradesi dışında burada tutulmuyor ki.” diyor. İki kolunu yere paralel şekilde yanlara doğru açan Hiroji “Bunu kabul edin veya etmeyin, ama durum bu. Benim bölgemde kimseyi iradesi dışında yanımda tutmam. Ben sadece onların savaşma duygularını açığa çıkartan bir elçiyim. Bunu da Riaru ve ülkem için yapıyorum.” dedikten sonra hafifçe eğilip sesini kısarken “Aramızda kalsın ama bu konuda gayet iyiyimdir.” diyor. Hafif gülümsemesini bir kat arttırıp geri çekilen Hiroji “Madem bu konu sizi rahatsız ediyor, buyurun gidelim. Kaçırıldığını düşündüğünüz kişilerden herhangi birini seçin ve ona durumu sorun. Eğer söylediklerimin aksine bir şey bulursanız, o zaman Riaru yerine sizinle işbirliği yaparım. Tabi bedelini ödemeniz şartıyla…” diyor kikirder gibi gülerken. Bu cümlelerinin hemen ardından ise “Ancak eğer durum benim dediğim gibiyse siz bana ne teklif ediyorsunuz? Dilerseniz içinizden birini veya her ikinizi de yanıma alabilirim. Buraya kadar gelip, benim karşımda cafcaflı laflar yaptığınızı düşününce, boş shinobiler olmadığınız ortada. İşime fazlasıyla yararsınız.” diyor. Hiroji bu şekilde konuşmasını sonlandırırken, her ikiniz de sözlerinde gerçekçi olduğunu anlayabiliyorsunuz. Katıksız bir dürüstlükle ve herhangi bir katakulliden uzak bu cümleler karşısında atacağınız adımları düşünmeye başlıyorsunuz.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
User avatar
Tsujihara Iori
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 128
Joined: August 30th, 2018, 10:53 pm
Künye:

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by Tsujihara Iori » February 26th, 2020, 12:35 am

Usagi-san'ın ettiği laflar benimkiler ile birleşince Hiroji bir tık kendini kaybetme noktasına gelmişti, ancak hâlâ şiddet sınırlarına dayanmamıştı. İçerisindeki politik kişiliğin dışa vurumu olarak yorumladığım bu çıkışı, açıkçası bende pek de bir his uyandırmamıştı. Hayata olan bakış açısı ve içinde bulunduğu durum hakkındaki yorumları kemikleşmişti. Kendi doğrularına fanatiklik derecedesinde bağlanmış bir tipleme görüyordum karşımda aslında. Çok da öyle empatiden falan anlamazdım aslında ama dediklerinin ardındaki gerçek düşünceleri veya hisleri de pek merak etmiyordum açıkçası.

Söylediklerinin haklı veya haksız oluşunu düşünmedim hiç. Düşünmeye gerek yoktu. Onun sebepleri, kendine aitti. Bizim hakkında istediğini de düşünebilirdi. Ben açıkçası bir politikacı değildim; içinde bulunduğum sistemi onlara anlatmak, tarafıma çekmek veya sevdirmek gibi bir ne sorumluluğum ne de isteğim vardı. O yüzden düşüncelerindeki hakaret beni sinirlendirmek yerine üzmüştü. Bence üstlerim tamamen haklıydı, haklı olmaları için geçerli sebebim yoksa boşluğu sadakatim ile dolduruyordum. Bu adama göre ise bana sorumluluklarımı bahşeden kişiler saygıyı haketmeyen tiplerdi; olabilir. Bana göre Hiroji'nin de pek bir yaşamaya hakkı yoktu ama bu konu hakkında pek bir şey yapacağım söylenemezdi.

Üzgün bir şekilde nefes verdim. Söyediği bazı şeylerin yalan olduğuna dair bir düşüncem vardı. Çocuğun söyledikleri ile eşleşmiyordu zira. "Hiroji-san, daha önce de dediğim gibi, buraya politika konuşmaya veya felsefe yapmaya gelmedik. Düşüncelerinizi kendinize saklayın ve vaktimizi harcamayın." dedim olabildiğince normal ve kibar bir şekilde. Ardından tekrar lafa girecektim konuşma fırsatımı kaybetmeden; "'Tiyatro' teklifiniz için teşekkürler ancak elimizde insanları kaçırdığınıza ve öldürdüğünüze dair somut delillerle beraber görgü tanıkları var. Bu insanları burada zorla tuttuğunuzdan, en azından onların güvenliğinin birinci önceliğiniz olmadığından eminiz. Beni ve Usagi-san'ı alt etseniz bile Kusagakure veya Ishigakure peşinizi bırakmayacak, size ve yağverlerinize bu yöreyi dar edeceklerdir. O yüzden, akıllı olanı seçin; bu insanları özgür bırakın ve buradan çekip gidin, başka bir gün savaşmak için. Bizden sonra gelecek olanlar size bu şansı vermeyebilir. " Sakinliğimi ve kibarlığımı elden bırakmadan söylediğim bu lafların ardından nazikçe başımı önümde eğecektim bir saygı göstergesi olarak, ettiğim lafların sertliğine karşı bir kontrast oluşturup derdimin şiddet olmadığını anlamasını istiyordum aslında. Yalan da söylemiyordum, çocuk bize olanları apaçık anlatmıştı. Ayrıca bir ceset ile çevreye kurulmuş bir bubi tuzağı da fark etmiştik. Bunlar Hiroji'nin ima ettiği kadar masum bir grubun yapacağı işler kesinlikle değildi.

Hiroji'nin lafı değiştirmesine ve bizi sinirlendirmeye çalışmasına izin vermeyecektim elimden geldiğince. Belli ki bunca geçirdiği zorluk ve savaş onu bu günkü sert adam haline getirmişti, bunu yargılamak bana düşmezdi. Ancak benim bir görevim vardı, bu sivilleri sağ sağlim bu adamın pençesinden kurtartmaktı. Bunun karşılığında adamın gitmesine izin verebilirdim. Usagi-san'ın ne düşündüğünü bilmiyordum ancak o da daha fazla sinirlenmeden bu işi kapatmalıydık. Eğer olaylar çığrından çıkarsa gözümü kaelmrartmaktan çekinmeyeceğimi biliyordum fakat olayın bu noktaya gemesi için elimden geleni de yapmalıydım.
Künye
İsim: Tsujihara Iori
Yaş: 18
Cinsiyet: Erkek
Element: Suiton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 150.000 Ryo
Prestij: 13
Ün: 22
Kullanılabilir GP: 50

Motivasyon
Efsane Olmak!
Iori, babası gibi dillerden düşmeyen hikayelere sahip olmak istemektedir fakat bunu yaparken kesinlikle doğru yoldan sapmamayı kendine bir kural olarak koymuştur. Aktif olarak ona ün getirecek şeylerin peşinde koşmak yerine, başa çıkılması zor bir durum karşısında kendini kanıtlamak ister. Bunu başarırken köyüne de tamamen sadık kalacaktır.

Komplikasyon
Babasının Kılıcı
Babasının kılıcına karşı ruhsal bir bağ hissetmektedir. O kılıç hiç tanışmadığı babasına açılan bir kapıdır ve onu sürekli yanında taşır, kullanmaktan çekilmez. Bakımını sürekli yaptırır, aksatmaz. Kılıç yanından bir an bile ayrılırsa, tedirgin olmaya başlar.

Kılıcı onun rızası dışında elinden alınırsa, onu geri almak birinci önceliği haline gelir. Bunun için görevini terk etmeyebilir ancak elinden gelen her şeyi sınırlar dahilinde yapmayı ister ve dener. Duruma göre kural çiğneyecek raddeye gelebilir, fakat elinden geldiğince rasyonel kişiliğini elinden bırakmamaya gayret eder. Eğer yanında bir arkadaşı varsa durum onun için daha rahattır, fakat kendi başına kalır ve düşüncelerini dizginleyecek bir "iskele" bulamazsa, depresif bir hal alabilir. Bu durum kılıcı elde etmek dışında yapacağı herşeyin performansını düşürse de, kılıca ulaşma konusunda yapacaklarını etkilemez.

Özellikler
-

Efsanevi Yaratık
Garou | B - Rank | Kurt

Mod
Hagane


Image

Profil
Güç: 5
Çeviklik: 10
Kondisyon: 5
Potansiyel: 5
Varlık: 2
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 4
[Çeviklik] Akrobasi: 4
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 3
[Kondisyon] Form: 4 (Favori)
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 5
[Zeka] İzcilik: 3

Teknikler
Ninjutsu
D - Rank: Shunshin
D - Rank: Heisashiki
C - Rank: Jintei (Özel Geliştirme Mevcut)
 • Iori, haorisinin altından veya elinden çıkardığı yılanları bir kaç saldırı ile sınırlı olmadan, istediği kadar dışarıda tutabilmekte ve onları kontrol edebilmektedir. Yılanlar aktif kaldığı sürece az da olsa chakra yer.
 • Iori tekniği hazırlarken daha fazla chakra harcayarak yılanların boyutunu büyütebilir. Yılanların büyümüş boyutu bir insan göğsü kadar olacak şekildedir. Bu boyuttaki yılanların yapacağı ısırma hamleleri ufak boyuta göre daha fazla hasar verir ve Iori isterse ısırtmak yerine elini savurarak ezici hasarlar vermek için yılanları bir çekiç gibi kullanabilir.

  Iori fazla chakra verirse yılanlar büyük boyutunda, vermezse normal boyutunda çıkarlar. Arası yoktur, yani Iori boyutları chakra oranını değiştirerek kontrol edemez. Ayrıca, büyük çıkan yılanlar mutlaka Iori'nin ellerinden dönüşerek çıkmalıdır. Tekniğin orjinalindeki gibi haori veya benzeri bir cübbemsi giysinin altından çıkamazlar.
 • Jintei ile oluşturulan yılanlar aktifken Iori ani bir chakra salınımı yaparak yılanların pullarını dışarıya doğru kaldırabilir. Bu pullar serttir ve kesici hasar verirler. Genelde yılanlar savrularak yapılacak olan saldırılarda isabet ettiği yerleri çizerler ve kazırlar. Eğer birileri ile temas halindeyken açılırsa ete batarlar. Eğer yılanlar büyük olarak oluşturulmuşsa pulların boyutu da büyüyeceğinden tekniğin hasar kapasitesi de artar.

  Ani bir şekilde aktif edilir ancak bir kaç saniye sonra pullar geri kapanır. Tekrar açılmak isteniyor ise tekrar chakra verilmelidir. Her saldırıda ani chakra harcanması, tekniğin tekrar tekrar kullanılmasında Iori'yi standart bir C - Rank tekniğe göre daha fazla yorar. Eğer yılanların boyutu büyük olacak şekilde yılanlar kullanılırsa chakra kullanımı da artar.
C - Rank: Mizurappa
B - Rank: Suijinheki
A - Rank: Bousen no Jutsu

Taijutsu
Shigure | A - Rank
Shigure | Hadan

Ninja Ekipman Ustalığı | C - Rank

Genjutsu
-
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar

Dükkan Konusu

Özel Üretim Shinobi Ceketi ve Kemeri:
► Show Spoiler
Babasından Kalan Katana
► Show Spoiler
User avatar
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 167
Joined: September 11th, 2018, 3:23 am
Künye:

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by Kita Usagi » February 26th, 2020, 12:54 pm

Usagi'nin söylediği sözler, ve ardından Iori'nin ciddi bir şekilde konuşmaya girmesi Hiroji'nin surat ifadesinin değişmesine neden olmuştu. Iori'nin konuşmasının bitip bitmediğini sorguladıktan sonra Usagi'ye dönüp sözlerine başlamıştı. Ülkesinin iyiliğinin Riaru'dan geçtiğini, aynı zamanda yaptığı şeylerin karşılığını almak istediğinden falan bahsetmişti, Usagi için çok önemli şeyler değildi bunlar şu an için. Zira kendi ülkesine sahip çıkmayan bir adamın sözlerini gerçekten de çok fazla dikkate değer görmüyordu.

Usagi ile olan konuşmasını bitirince Iori'ye dönmüştü. Bir kaç cümle söyleyip yine yarım saat kahkaha atmıştı. Usagi bu kahkaha sırasında bir deliye bakar gibi bakmaya başlamıştı Hiroji'ye. Belki de gerçekten bir deliydi, bilemiyordu. Ama kafasındaki düşüncelere bakınca çokta normal birisi olduğu söylenemezdi.

Belli bir süre hakaretler ile devam ederken, Usagi bu cümlelere de çok fazla dikkat etmemişti. Kendisi hakaret etmemişti, sadece gerçeği söylemişti, ve Hiroji bu söylediklerini hakaret olarak algılamıştı. Eh, etme cahille sohbet koy götüne çeksin zahmet diye bir laf var sonuçta.

Hiroji'nin konuşması bittikten sonra Iori girmişti söze. Güzel bir kaç noktaya değindikten sonra yaptığı baş hareketiyle de niyetinin saldırmak olmadığını anlatmıştı. Eh, sıra o zaman tekrardan Usagi'ye gelmişti. Konuşmasına başlamak için düşünmesine çok gerek yoktu zira konuşmanın en başından beri düşünüyordu. "Hiroji-san, öncelikle kusuruma bakmayın ama size hakaret ettiğimi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Ben sadece doğruları söyledim. Biz ne kadar sizin tabirinizle orospuysak, siz de o kadar Riaru'nun köpeğisiniz. Ya da sizin hakaret biçiminizle Riaru'nun orospususunuz. Ama bu hakaretler biraz çocukça, hani anlatabiliyor muyum? Burada üç medeni insan olarak konuşuyoruz. Eh, köpek tabirini biraz yanlış anlayıp hakaret olarak algıladınız ama sizin tabirlerinizle size gelmenin aramızdaki farkı azaltıp bizi daha iyi anlamanızı sağlayacağını düşündüğüm için kullanmıştım. Neyse çokta önemli değil zaten." Konuşmasının tamamını gülümseyen bir surat ifadesiyle yapmaya özen göstermişti. Sahte olduğu çok bariz olacak bir gülümsemeyle. Ardından suratına ciddi bir ifade takınıp sözlerine devam etti. "Takım arkadaşımın da dediği gibi. Teklifiniz çok cazip olsa da, elimizde bir kaç kesin kanıt var. Belki siz bu insanları zorla tutmadığınızı düşünüyor olabilirsiniz. O zaman zaten sizin ile işbirliği yapmamız olanaksız, çünkü kendi adamlarının neler yaptığını ya da etrafında olan bitenden bihaber olan birisi ile işbirliği yapmak, eh pekte cazip bir teklif değil. Teklifiniz için teşekkürler, ama almayalım. Hayatta kalmak tek amacınız gibi duruyor. Bu yüzden yüce shinobi-san'ın dediklerini ciddiye almanızı tavsiye ederim." Konuşmasını yüzünde kocaman bir gülümseme ile bitirmişti. Dişlerini göstererek sırıtmıştı. Aslına bakıldığı zaman ortada böyle bir görevleri de yoktu. Zira göreve çıkarlarken sadece devriye ekibi olarak çıkacakları konusunda emir almışlardı. Başka bir şey için değil.

Eh, nihayetinde günümüzde hayvan adı anmak bile hakaret anlamında anlaşılıyordu. Saçma, çok saçma.
Image
Künye
İsim: Kita Usagi
Yaş: 17
Cinsiyet: Dişli bir dişi.
Element: Suiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 142.500
Prestij: 4
Ün: 26
Kullanılabilir GP: 0

Özellikler
► Show Spoiler
Profil
► Show Spoiler
Mod
► Show Spoiler
Efsanevi Yaratık
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
► Show Spoiler
Jirou Ryu is my BITCH!
User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1750
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by GM - Naruto » February 28th, 2020, 10:13 am

Iori’nın konuşmaya girmesiyle inceden gerilim ortam bir nebze daha yumuşuyor. Hiroji’nin suratına yapışan gülümsemesi varlığını korumaya devam etse de, Hiroji artık daha donuk bir şekilde size bakmaya başlıyor. Iori’nin ellerinde kanıt olduğunu söylemesi ve devamındaki cümleleri Hiroji’nin istifini bozmaya yeterli olmuyor. Bu haliyle kendinden son derece emin duran Hiroji ile konuşarak bir yere varmanızın zor olduğuna artık emin oluyorsunuz. Iori’nin ardından Usagi konuşmasını yaptığında ise Hiroji bir kadına gösterilen ve pek de gerçek olmayan bir samimiyet takınıyor yüzüne. Usagi’nin sahte gülümsemesi ile birleşen bu tavır, bulunduğunuz ortamda gerçeklikten uzak bir ilişki havası estiriyor.

Usagi’nin söyleyeceklerinin bitmesinin ardından derin bir nefes alan Hiroji de bu durumu belirtmekte bir engel görmediğini ortaya koymak istercesine “Siz beni tehdit etmeye veya sizin deyiminizle uyarmaya devam edeceksiniz ve ben de size buradaki insanların durumu konusunda aynı şeyleri söyleyeceğim.” diyor. Bu cümlesinin ardından ise yüzündeki gülümsemeyi bir parça arttırarak “Yani ortak bir payda da buluşmamız imkansız.” diyor. Gözleriyle ikinizi birden hızlıca süzen Hiroji herhangi bir saldırı pozisyonunda uzak bir şekilde “Ben kartlarımı açık oynadım ama siz kanıtımız var, görgü tanığımız var falan diyorsunuz. Peki… Elinizdekilerle istediğinizi yapın o zaman. Gidin ve köylerinize haber verin. Hiroji’nin adamları insanları esir tutuyor diyin ve yüce shinobi-san’ın söylediği gibi Kusagakure veya Ishigakure peşimi bırakmasın!” diyor kendinden emin bir şekilde. Bu noktada kendine olan güvenini sonun kadar ortaya koyan Hiroji “Fakat bilin ki, ben buradan hiçbir yere ayrılmayacağım. O yüzden kimsenin peşimde koşmasına da gerek yok!” diyor. Konunun açık bir savaş ilanına vardığını hissettiğiniz anlarda ise Hiroji “Köylerinize sağ salim gidin ve olan biteni dilediğiniz gibi anlatın. Ancak buradan çıkmanızın ardından, ölüp gidecek olan yoldaşlarınızdan ve vatandaşlarınızdan ben sorumlu olmayacağım. Çünkü ben bunun olmaması için elimden geleni yaptım. Gerisi sizin tercihiniz.” diyor. Hiroji’nin bu cümleleriyle ortamdaki soğuk hava, yerini gerilimli bir sıcaklığa bırakırken, Hiroji halen daha size saldırmak gibi bir niyet taşımıyor gibi duruyor. Ancak yine de, Iori Hiroji’nin baştan beri takındığı rahat tavırlarından bir nebze sıyrıldığı ve vücudunu germeye başladığını fark edebiliyor. Bu da, sizden gelebilecek olası bir saldırı durumunda Hiroji’nin kendisini savunacağı anlamına geliyor.

İçinde bulunduğunuz çadırın kapısının bir anda aralanmasıyla, tüm dikkatleriniz bir anda çadırın girişine dönüyor. Hiroji’nin sözlerinin yarattığı etki halen üzerinizde devam ederken çadırın kapısında beliren hemen hemen Usagi ile aynı boylarda, kısa kızıl saçları olan ve sizden birkaç yaş büyük duran bir kadın beliriyor. Üzerinde siyah renkte ince bir zırh olan, omuzlarında altında barındırdığı püskülleriyle donattığı zırhları bulunan, kırmızı kemer ve diğer aksesuarla bulunduğu ortama göre oldukça şık duran kadının bakışları oldukça keskin bir şekilde ikinizi de saniyeler içinde taradığı sırada Hiroji “Yuma-san! Ne güzel bir zamanlama! Ben de tam Kusagakure ve Ishigakure’ye savaş ilan ediyordum.” diyor sanki oldukça sıradan bir durumdan bahseder gibi. Hiroji’nin bu cümlelerine isminin Yuma olduğunu öğrendiğiniz kadın herhangi bir tepki vermezken Hiroji bu kez size hitaben “Yüce shinobi-san ve onun güzel partneri… Sumida Yuma! Kendisi çok değerli bir dostumdur.” diyerek kadını size tanıtıyor, adeta bir ikondan bahsedercesine.

Sumida Yuma
Image

Bu takdimin ardından yüzünde hafif bir tebessüm oluşan Yuma, ikinizin üzerinde gezdirdiği bakışlarıyla çadırın içinde size doğru yürürken “Hiroji-san, çadıra kimse girmesin diye talimat vermişsin. Üstüme alınmadım.” diyor kadife tonunda bir sesle. Hiroji ise bu konuşmaya sadece gülümsemesiyle cevap verirken Yuma “Bu arkadaşlar? Değişik auraları var. Sıradan değiller. Elit? Hayır, hayır… Yanımızda olmalarının faydalı olacağını hissediyorum Hiroji-san!” diyor. Ancak bu sözleri sanki boşluğa savurur gibi konuşan Yuma, ikinize de iyice yaklaşık sanki gözlerinizin ardını görmek ister gibi bakışlarını üzerinize dikerken “Hiroji-san belli ki sizi ikna edememiş. Bu gayet normal… Savaşmak dışında bir şey bilmeyen birinden bekleneceği gibi.” diyor. Aslında bu cümlesiyle sadece Hiroji’yi değil, sizleri de kastettiğini anlayabildiğiniz Yuma, Hiroji’nin yanına doğru adımlamaya başlarken “Ishigakure ve Kusagakure’nin birlikte hareket etmesi sizce de garip değil mi? Shinobi Birliği varken Kusagakure neden Ishigakure gibi birliğin dışında kalan ve ısrarla birliğe katılmayan bir köyle işbirliği yapıyor ki?” diyor. Hiroji’nin yanına yavaşça oturan Yuma, ikinizi de tam karşısına alacak bir pozisyonu seçerken, Hiroji’yi de bir miktar kenara itmiş oluyor. Bu duruma karşı herhangi bir refleks göstermeyen Hiroji, konuşmanın devam etmesi halinde, bunu Yuma’nın yapmasına müsaade ediyor gibi duruyor.

Aslında size yöneltilmiş gibi durmayan sorusunun ardından Yuma ikinizi dikkatle süzmeye devam ederken “Politika ve siyaset… Bunlarla hiç işiniz yok, yanılıyor muyum? O zaman burada ne işiniz var? Buradaki insanları serbest bırakın yoksa köylerimiz sizi mahveder demek için olamaz, değil mi? Siz köylerinizin mesajlarını taşıyan elçiler değilsiniz. Hayır, hayır… Bu kılıfınıza uymuyor bile! İkinizin de savaşmaktan korkusu yok… Kendi akıttıkları kana bakan gözler bunlar… Neden buradasınız gerçekten? Kahraman olmak için mi? Buradaki insanları özgürleştirmek mi? Hayır, hayır… Başka bir şey… Riaru’nun bağlantılarını koparmak için mi? Riaru güçsüz… Riaru yenilmiş… Riaru sinmiş… Oysa siz buradasınız… Neden?” diyor. Sanki tüm cümleleri kendi iradesiyle kurmuyor gibi, yer yer kesilen ve ciğerden gelen ancak yine de insanı sarmalayan bir ses tonuyla konuşmasını yapan Yuma’yı öylece izleyebiliyorsunuz sadece. Her ikinizin de onun sözü kesmek, konuşmasını engellemek gibi bir niyetiniz ortaya çıkmıyor. Sanki bir ömür konuşsa, onu dinleyecekmiş gibi hissediyorsunuz kendinizi. Ancak Yuma sustuğu anda, tekrar yeryüzüne dönüyorsunuz. Hiroji, yeni başlayan bu konuşmadan kendini soyutlamış gibi dursa da, ikinizi tıpkı Yuma gibi dikkatle takip ediyor.
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
User avatar
Tsujihara Iori
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 128
Joined: August 30th, 2018, 10:53 pm
Künye:

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by Tsujihara Iori » March 4th, 2020, 10:32 pm

Hiroji'nin kanıt lafına karşı verdiği tepki beklediğim şekilde gerçekleşmedi. Biraz renk vermesini, biraz da açık sunmasını beklemiştim ancak öyle olmadı. İnatla reddediyordu. Tabii, doğruyu söylediğini kabul etmek saflık olurdu. Ben olsam, ben de sonuna kadar inkar ederdim. Ne kaybederdim ki sonuçta? Tek sıkıntı yalan söyleyen birinden daha fazla kendine inanıyor gibiydi. Hani, nasıl desem, çok fazla yalan söylemekten ve anlamaktan çakmam ama göründüğündne farklı bir durum olduğu da içime düşen kurtlardan biriydi.

Fakat belki de bu tam istediği şeydi. İçimize bir şeyler düşürmek. Suratım biraz çöktü ve kaşlarım aşağı indi. Çok hafiften hüzünlü bir surata dönüşmüştü çehrem, fakat aslında bu bir hayal kırıklığıydı. Buradan konuşarak sonuç almayacağımız Hiroji her ağzını açtığında daha da kesinleşiyordu. Bir çıkarı vardı ve burayı bırakıp gitmek için bu çıkar çok büyüktü. Bu belliydi.

Hayır, tam aksine sinirimi bozan asıl şey adamın en son çıkıp da "ben sizi uyardım, olacaklardan sorumlu değilim" demesiydi. O anda, bir sinirle patlamak istedim benden beklemeyecek bir hareketle, ancak yapmadım. Bizdik burada uyaran taraf; o değildi. Perspektif işin bir yerine kadardı. Onun açısından evine gelmiş insanlar olabilirdik fakat yapmaması gereken şeyleri yapan da oydu. Bunun tarafsızlıkla falan da bir alakası hiç yoktu. Haksızdı Hiroji, açık ve net. Tüm adamlarının derhal silahlarını atıp dağılması gerekirken burada ahkâm kesmesi ironik bir olaydı. Özellikle, bu iç savaş çıkmasa, muhtemelen ya bir yerlerde ekin ekiyor olacak ya da devriye geziyor olacaktı. En iyi ihtimalle de bir kervan falan soymaya kalkıp dalağına bıçak yiyecekti. Fakat içinde bulunduğu durumun sonuna kadar sütünü emerken oturduğu yerden racon atıyordu karşımızda.

İnsanların ezilmesi hiç hoşuma giden bir şey değildi. Buna kesinlikle izin veremezdim. Hele hele, bunu haklı yere yaptığını iddia eden ve açık açık milletin beynini yıkayan birisi karşımdayken elim kolum bağlı kalmamalıydı.

Fakat bir şeyler demek yerine öylece sustum ve Hiroji'nin git gide bende tiksinti uyandıran suratına bakmaya devam ettim. Bu çapulcu sürüsünün aksine benim iradem, saygım, ideallerim ve en önemlisi ait olduğum bir oluşum vardı. Nasıl davranmam gerektiğine çok iyi karar vermeliydim.

Tam da bunları düşünürken, içeriye bir kadın girdi. Kırmızı saçları ve gayet şık siyah bir zırhı ile daha çok çamurlu bir asi kampından ziyade defileye ait olduğunu düşündüğüm bu kadın, muhtemelen Hiroji'nin partneri ya da beraber çalıştığı birisiydi. Hiç iyi bir hava almamıştım kadından ve konuşmaya başladığında bir yılanın beni ısırdığını hissettim sanki. Fakat acıdan ziyade bir rahatlama hissi kapladı beni.

Anlattığı şeyler çok da Hiroji'nin çizgisinden uzakta değildi. Kendini ondan ve bizden ayırmaya kalksa ve küçük görse bile son tahlilde aynı yerlerdi ve kesik ancak su gibi akan konuşmasına rağmen günün sonunda söylediği şeyler aynıydı. Tek sıkıntı, o konuştukça sinirlenmiyordum. Hiroji'den daha iyi konuştuğu barizdi, ancak buraya geliş amacımızı bize unutturacak kadar da değil.

Usagi-san'a bir anlığına baktım, ardından konuştum; "Burada ikna edilmelik bir durum açıkçası göremiyorum. Böyle bir şey olduğunu düşünmeniz sizin eksikliğiniz, bizim değil." dedim kadının ilk laflarına ithafen. Altta kalmak gibi bir derdim açıkçası hiç yoktu. Ardından gözlerimi yeni gelen kadına diktim ve "Buradaki işimiz ise buranın liderini ilgilendirir. Eğer muhattabımız siz iseniz, gereksiz kulakların olmadığı bir yerde bunu konuşabiliriz." dedim, lafım bittiğinde ise bakışlarımı yavaşça Hiroji'ye çevirdim, sanki buradaki tüm irade kadındaymış ve kendisi önemsiz bir piyonmuş gibi. Nefes alıp devam ettim bakışlarım Hiroji'deyken; "Ancak muhattabımız Hiroji-san ise, konuşacak bir şeyimiz kalmadı. Merak ediyorsanız detayları ondan öğrenirsiniz." Son lafımla beraber ayağı kalkıp çadırın dışına doğru ilerleyecektim. "Usagi-san." diyecektim hafiften, onun da kalkmasını bekleyerek. O da kalkınca hareketime başlayacaktım onun da diyeceği laflar bittikten sonra. Tabii, yürürken kesinlikle ve kesinlikle tedbiri elden bırakmayacak, her türlü gelecek saldırıya karşı kendimi hazırlayacaktım.

Amacım aslında ikiliyi bir cevap vermeye zorlayıp hangisinin gerçek lider olduğunu ve aralarındaki dinamiği çözmekti. Bir tartışmaya ikiye iki girmenin hiç bir sebebi yoktu; birinden biri üst ise sadece onunla konuşmaya devam etmemiz ve diğerinin ortamda olmaması bizim için en mantıklısıydı. Bu hem diğerinin sinirini bozacak, hem de diğeriyle yalnız bir şekilde muhattap olmaya devam etmemiz anlamına gelecekti. Bu ikilinin oyununa kesinlikle gelmemeliydik. İyi ninja, kötü ninja bile yapıyor olabilirlerdi.

Zaten konuşacak pek bir şey de kalmamıştı. Dışarı çıkana kadar bir laf gelmezse de çevreye göz atacaktım ve kampın içeriden nasıl gördüğünü iyice inceleyecektim. Ardından ne yapacağımıza karar verebilirdik Usagi-san ile. İki tane yüksek seviye unsurun bulunduğu bir yerde savaşa girmemiz kesinlikle hoş olmazdı. Hiroji'den başka biri olmasa bile bunu göze almamalıydık.

Tek emin olduğum şey ise, bu insanların bir şekilde kurtarılmasıydı. Cevap verseler de vermeyip dışarı çıkmamıza engel olmasalar da üstünlük kısmen bizde olacaktı, diye düşünüyordum.
Künye
İsim: Tsujihara Iori
Yaş: 18
Cinsiyet: Erkek
Element: Suiton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 150.000 Ryo
Prestij: 13
Ün: 22
Kullanılabilir GP: 50

Motivasyon
Efsane Olmak!
Iori, babası gibi dillerden düşmeyen hikayelere sahip olmak istemektedir fakat bunu yaparken kesinlikle doğru yoldan sapmamayı kendine bir kural olarak koymuştur. Aktif olarak ona ün getirecek şeylerin peşinde koşmak yerine, başa çıkılması zor bir durum karşısında kendini kanıtlamak ister. Bunu başarırken köyüne de tamamen sadık kalacaktır.

Komplikasyon
Babasının Kılıcı
Babasının kılıcına karşı ruhsal bir bağ hissetmektedir. O kılıç hiç tanışmadığı babasına açılan bir kapıdır ve onu sürekli yanında taşır, kullanmaktan çekilmez. Bakımını sürekli yaptırır, aksatmaz. Kılıç yanından bir an bile ayrılırsa, tedirgin olmaya başlar.

Kılıcı onun rızası dışında elinden alınırsa, onu geri almak birinci önceliği haline gelir. Bunun için görevini terk etmeyebilir ancak elinden gelen her şeyi sınırlar dahilinde yapmayı ister ve dener. Duruma göre kural çiğneyecek raddeye gelebilir, fakat elinden geldiğince rasyonel kişiliğini elinden bırakmamaya gayret eder. Eğer yanında bir arkadaşı varsa durum onun için daha rahattır, fakat kendi başına kalır ve düşüncelerini dizginleyecek bir "iskele" bulamazsa, depresif bir hal alabilir. Bu durum kılıcı elde etmek dışında yapacağı herşeyin performansını düşürse de, kılıca ulaşma konusunda yapacaklarını etkilemez.

Özellikler
-

Efsanevi Yaratık
Garou | B - Rank | Kurt

Mod
Hagane


Image

Profil
Güç: 5
Çeviklik: 10
Kondisyon: 5
Potansiyel: 5
Varlık: 2
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 4
[Çeviklik] Akrobasi: 4
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 3
[Kondisyon] Form: 4 (Favori)
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 5
[Zeka] İzcilik: 3

Teknikler
Ninjutsu
D - Rank: Shunshin
D - Rank: Heisashiki
C - Rank: Jintei (Özel Geliştirme Mevcut)
 • Iori, haorisinin altından veya elinden çıkardığı yılanları bir kaç saldırı ile sınırlı olmadan, istediği kadar dışarıda tutabilmekte ve onları kontrol edebilmektedir. Yılanlar aktif kaldığı sürece az da olsa chakra yer.
 • Iori tekniği hazırlarken daha fazla chakra harcayarak yılanların boyutunu büyütebilir. Yılanların büyümüş boyutu bir insan göğsü kadar olacak şekildedir. Bu boyuttaki yılanların yapacağı ısırma hamleleri ufak boyuta göre daha fazla hasar verir ve Iori isterse ısırtmak yerine elini savurarak ezici hasarlar vermek için yılanları bir çekiç gibi kullanabilir.

  Iori fazla chakra verirse yılanlar büyük boyutunda, vermezse normal boyutunda çıkarlar. Arası yoktur, yani Iori boyutları chakra oranını değiştirerek kontrol edemez. Ayrıca, büyük çıkan yılanlar mutlaka Iori'nin ellerinden dönüşerek çıkmalıdır. Tekniğin orjinalindeki gibi haori veya benzeri bir cübbemsi giysinin altından çıkamazlar.
 • Jintei ile oluşturulan yılanlar aktifken Iori ani bir chakra salınımı yaparak yılanların pullarını dışarıya doğru kaldırabilir. Bu pullar serttir ve kesici hasar verirler. Genelde yılanlar savrularak yapılacak olan saldırılarda isabet ettiği yerleri çizerler ve kazırlar. Eğer birileri ile temas halindeyken açılırsa ete batarlar. Eğer yılanlar büyük olarak oluşturulmuşsa pulların boyutu da büyüyeceğinden tekniğin hasar kapasitesi de artar.

  Ani bir şekilde aktif edilir ancak bir kaç saniye sonra pullar geri kapanır. Tekrar açılmak isteniyor ise tekrar chakra verilmelidir. Her saldırıda ani chakra harcanması, tekniğin tekrar tekrar kullanılmasında Iori'yi standart bir C - Rank tekniğe göre daha fazla yorar. Eğer yılanların boyutu büyük olacak şekilde yılanlar kullanılırsa chakra kullanımı da artar.
C - Rank: Mizurappa
B - Rank: Suijinheki
A - Rank: Bousen no Jutsu

Taijutsu
Shigure | A - Rank
Shigure | Hadan

Ninja Ekipman Ustalığı | C - Rank

Genjutsu
-
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar

Dükkan Konusu

Özel Üretim Shinobi Ceketi ve Kemeri:
► Show Spoiler
Babasından Kalan Katana
► Show Spoiler
User avatar
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 167
Joined: September 11th, 2018, 3:23 am
Künye:

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by Kita Usagi » March 6th, 2020, 3:33 pm

Sözleri bittikten sonra Hiroji her zamanki gereksiz konuşmalarına başlamıştı. Geri gidip köye haber vermeleri gerektiğini, Hiroji'nin ise buradan ayrılmayacağını duyduğunda ufak bir kahkaha patlatmamak için kendisini zor tuttu. Kafa tuttuğu şeyin ne olduğunu gerçekten bilmiyor gibiydi. İki köye birden kafa tutmak çok akla yaraşır bir hareket değildi. Hele ki bu köyler savaş becerilerini göstermiş köylerdi. Hiroji canına susamış olmalıydı. Ya da elinde gerçekten çok büyük bir koz vardı ve göstermiyordu. Her iki durumda da, değişmeyecek şey aynıydı. Usagi ve Iori buradan elleri boş dönecekti. Usagi içten içe böyle düşünmeye başlamıştı. Bu yüzden de burada durduğu her saniye gerginliği kademe kademe artıyordu.

Hiroji konuştukça adama karşı olan nefreti de artıyordu. Kurduğu her cümlede bir yılanın dile gelip konuştuğu hissine kapılıyordu. Kendisinden başka kimseyi düşünmeyen, tek derdi yaşamak olan ve bu hususta yaptığı her şeyi mubah gören bir yılan. Her gülümsediğinde, adamın suratına bir tane patlatıp o dişlerini eline vermek istiyordu. Ne var ki bunu yapabilecek bir durumda olmadığını da biliyordu. Şimdiye kadar oturup Hiroji'nin konuşmalarına sözleriyle karşılık vermesinin sebebi de buydu aslında. İşi fiziksel aktiviteye dökemeyecek durumda olması.

Gerginliğinin yavaş yavaş artmaya başladığı anlarda, çadırın kapısının aralanması ile birlikte içeriye giren kişiyi görebilmek için kafasını hızla omuz hizasına çevirdi. Omzunun üstünden bakarken bir kadının içeriye girdiğini fark etti. Kızıl saçlı, kendisine göre daha şık giyimli olan bir kadındı. İlk gördüğü andan itibaren içinde istemsiz bir nefret oluştu kadına karşı. Bunun kadının yaydığı auradan mı yoksa kendisinden daha iyi giyimli olmasından mı olduğuna karar verememişti. Çok bir önemi de yoktu aslında. Kadın yüksek ihtimalle Hiroji'nin sağ kolu tarzında bir şeydi.

Kadın konuştukça, Usagi'nin kadını dinleyesi geliyordu. Değişik bir çekim aurası vardı kadında. Ağzından çıkan sözleri sanki kendisi söylemiyormuş gibiydi. Arka planda onu konuşturan başka birisi varmış gibi. Her kim konuşuyorsa, konuşmasını iyi biliyordu. Kadın konuşmasını bitirdiğinde o kadar çok sorgu cümlesi kurmuştu ki, Usagi hangi birisine cevap vereceğini şaşırmıştı. Tabi, cevap vermeyeceğini biliyordu. Sadece susup kadınla göz teması kurmaya devam edecekti.

Usagi kadınla olan göz temasını kesmeden beklerken Iori söze girmişti. Iori konuşmasına devam ederken söylediği her cümleden sonra hafif bir baş hareketiyle onaylamıştı bütün lafları. Neredeyse fark edilmeyecek bir düzeyde. Konuşma boyunca kadını süzmüş, onun hakkında bir şeyler sezmeye çalışmıştı. Başarıp başaramayacağını bilmiyordu, yüksek ihtimalle de başaramayacaktı zaten. Ama bu Usagi'nin buna çabalamayı bırakacağı anlamına gelmiyordu.

Kadında bir şeyler vardı ve bunu çözmesi gerekiyordu. Anlam verememişti. Neden böyle konuşmuştu? Sanki farklı birisi tarafından kontrol ediliyormuş gibi. Bu kadar çok soru sorup, aynı şekilde bu kadar çok cevap vermekle neyi amaçlamıştı? Ya da bunları bilerek mi yapmıştı? En başta söylediği şeyi, yanlarında olmalarının faydalı olacağını hissettiğini söylediğinde, bunu neye dayanarak söylemişti? Niye böyle bir şey söylemişti? Kadının her cümlesinde Usagi'nin kafasında bir soru işareti oluşmuştu. Usagi soru işaretlerini sevmezdi. Bu soru işaretlerini kaldırmaya çalışıyordu ama başarılı olamayacaktı. Bu da onu daha da geriyordu. Nefes alış verişlerinin daha da hırıltılı bir hale geldiğini hissedebiliyordu. O kadar hırıltının arasında beyninin sesini duymakta güçlük çekiyordu neredeyse. Peki ama neden? Neden bu şekilde gerilmişti? Neden bu kadını çözmek için bu kadar çaba sarf etmişti?

Iori konuşmasını bitirip ayaklandığı sırada, Usagi kendisine geldi. Kadın hakkında bu kadar derin düşüncelere niye düştüğüne anlam verememişti. Bu konu hakkında düşünmeyi bir an önce bırakmaya karar verdi. Manipüle edilmekten hoşlanmazdı. Bunu engellemek için elinden geleni de yapardı. "Filleri düşün, filler, filler." Beynini başka bir yöne çevirmek istediğinde yaptığı bir hareketti bu. Aklına ilk gelen hayvanı düşünmeye başlardı. Fiziksel özelliklerini, psikolojik özelliklerini. O an kafasını başka bir şeyle meşgul ederdi. Şuan da tam olarak bunu yapıyordu. Bu hareketi içeriden beş altı saat gibi sürse de, dışarıdan saniyelik bir olaydı kendisi için. Iori ile birlikte kalkıp çadırın kapısına doğru yönelmişti. Iori konuşmuştu, gereken her şeyi söylemişti. Üstüne söyleyecek bir şeyi yoktu Usagi'nin. Çadır kapısına doğru giderken tedbirini elden bırakmayacaktı. Hiroji neyse de, yeni gelen kadından hoşlanmamıştı ve her an bir saldırı gelebilecekmiş gibi hissediyordu. O konuşmayla çözerim ben işimi ayaklarının sahte olduğunu düşünmüştü.

Her halükarda, Iori giderse gidecek, Iori savaşırsa savaşacaktı. Kendi başına bir kavga çıkarma fikrini şu halde benimseyemiyordu.
Image
Künye
İsim: Kita Usagi
Yaş: 17
Cinsiyet: Dişli bir dişi.
Element: Suiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 142.500
Prestij: 4
Ün: 26
Kullanılabilir GP: 0

Özellikler
► Show Spoiler
Profil
► Show Spoiler
Mod
► Show Spoiler
Efsanevi Yaratık
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
► Show Spoiler
Jirou Ryu is my BITCH!
Locked

Return to “Yağmur Ülkesi”