[Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Locked
User avatar
Kita Usagi
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 147
Joined: September 11th, 2018, 3:23 am

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by Kita Usagi » June 27th, 2020, 4:18 pm

Mitsuo'nun renk vermemesi, Rikyu-sama'nın hallerini de tam anlamıyla çözememiş olması Usagi'nin içinde ufakta olsa bir üzüntü açmışken, Yuma'nın söylediklerinin de bir bir çıkması düşüncelerini daha da bulanıklaştırmıştı. Kendi konuşmasının ardından Iori söze girmiş ve kalanını özet geçerek anlatmıştı. Iori'de konuşmasını bitirdiği sırada ortaya çıkan sessizliğin içinde boğulduğunu hissetmeye başlamıştı. Bu boğulma hissinden kendisini çıkartan da Mitsuo olmuştu. Rikyu-sama'ya bu konu hakkında düşündüklerini sorduktan sonra ortama geri dönen cevaptan pek hoşnut olmamıştı. Bu sırada Rikyu-sama'dan yediği bakışı da aklının bir köşesine kazıyan Usagi, gelecekte bu bakışla karşılaşmamak için çabalamayı da hemen onun yanına not etmişti.

Rikyu-sama'nın bir ekip gönderme fikrine Mitsuo'da katılmıştı. Ne var ki gidecek bu yeni ekipte Iori ve Usagi'nin yerinin olmadığını söylemesi Usagi'nin bulanık düşüncelerini biraz daha karıştırmıştı. Yuma'nın söylediği sözlerin her birisinde haklı çıkması Usagi'nin sinirlerini bozmaya yetmişti. Hali hazırda son dönemde yaşadığı olaylar yüzünden yeterince sinirliydi. Üstüne bununda binmesi Usagi'nin sinirlerini biraz daha bozmuştu. En azından kendisini tutamayacak seviyede olmamasının avantajını taşıyordu.

Mitsuo ve Rikyu-sama üzerindeki bu hali hissetmiş olmalılardı ki, ikisini de rahatlatmak amacıyla bir kaç cümle sarf etmişlerdi. Söyledikleri sözlerin ise sadece rahatlatma amacıyla olduğunu biliyordu. Ki bu sebeple çok rahatlamış da sayılmazdı. Yine de kendisine söyleneni yapıp raporunu hazırlamak ve biraz da dinlenmek için selamını verip dışarı çıkmaya yeltenmişti. Iori'nin yanından ayrılmadan hemen önce Iori'ye elini uzatmıştı. "Güzel işbirliğiydi. Seninle tanıştığıma memnun oldum. Umarım ileride tekrar aynı safta karşılaşırız. Iori-kun" İçten bir gülümseme ile sözlerini bitirdikten sonra Iori'nin elini sıkmasını bekledi. Sonrasında raporunu hazırlayıp biraz da dinlenebilmek için harekete geçmek üzere kafasındaki planını kurdu.

Raporunu yazacağı sırada ise ne yazması gerektiğini düşündü başta. Yuuta'ya yardım edememişti ve şu an kamptaki çadırlardan birisinde dinleniyordu. Belki çocuğun ailesi kurtarılana kadar ona bakmaya gönüllü olabilirdi. Eğer Yuuta'da ninjutsu kullanma becerisi varsa onu elinden geldiğince eğitebilirdi de. Raporunda ise herhangi bir şeyi saklamadan olan her şeyi yazmaya karar verdi. Sonuçta kendi köyünden bir şey saklamayı düşünmüyordu. Yuma'nın değişik kişiliğini ve Hiroji'nin hayatta kalmasına yardım edenin yanında olacağını söylediğini de ekleyecekti. Raporunun sonunda ise Yuuta'nın ailesinin kurtarılana kadar Yuuta'ya bakmaya gönüllü olduğunu bildirecekti.
Image
Künye
İsim: Kita Usagi
Yaş: 17
Cinsiyet: Dişli bir dişi.
Element: Suiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 162.500
Prestij: 7
Ün: 23
Kullanılabilir GP: 100

Özellikler
► Show Spoiler
Profil
► Show Spoiler
Mod
► Show Spoiler
Efsanevi Yaratık
► Show Spoiler
Ninjutsu
► Show Spoiler
Taijutsu
► Show Spoiler
Genjutsu
► Show Spoiler
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
► Show Spoiler
User avatar
Tsujihara Iori
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 126
Joined: August 30th, 2018, 10:53 pm

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by Tsujihara Iori » July 9th, 2020, 1:35 am

Mitsuo-san ve Rikyu-san'ın bakışları ortalığı anlamsız bir boğukluğa sürüklemişti. Kadının tam da imâ ettiği havada bir atmosfer oluşmuştu. Fakat bunu zaten bekliyordum, zira görevim şahsi kimliğimden veya dışarıdan nasıl görüldüğümden ötede bir öneme sahipti. Kaldı ki kadının bunu tahmin etmesi de şaşırtıcı değildi, bilerek renk vermemişler ve böyle bir duruma düşeceğimizi tahmin etmişlerdi. Aslında bu bile dolaylı olarak kadın hakkında bir fikir veriyordu; kesinlikle eski bir shinobiydi. Empati kurabilmek önemli bir yetenekti fakat bilmediğiniz deneyimler üzerinden bu empatiyi kuramazsınız. Mutlaka benzer bir deneyimi o da yaşamış olmalıydı. Belki hiç başarısızlığa uğramamıştı ama köy shinobisi olmuştu geçmişte. Buna az çok emindim.

Yapmaya çalıştığı şey ise aşırı barizdi. Bu yüzden çok beni etkilediğini söyleyemezdim. Bununla beraber kadın ile tekrar karşılaşma şansını elde edersem, daha temkinli olmam gerektiğini iyice beynime kazımıştım. Usagi-san'a döndüm çadırdan çıkınca. "Ben de tanıştığıma memnun oldum Usagi-san. Umarım yaralarınız hızlı iyileşir. Tekrar görüşmek üzere." dedim ve nazikçe selam verip, uzattığı elini nazikçe sıktıktan sonra yolumu ondan ayırdım.

Usagi-san'ın yanından ayrıldıktan sonra raporumu düşünmeye başladım. Atlayacağım veya gizleyeceğim bir detay yoktu açıkçası. Ki böyle bir ihtimal zaten olamazdı. Raporu yazarken ekstra unuttuğum şeyler varsa anımsamaya çalışacak ve onlara da yer verecektim. Fakat asıl önemi kampın yapısına adamayı düşünüyordum. Çıkarken görememiş olsak da girmeden önce dürbünle epey bir izleme fırsatım olmuştu. En azından bu detay bizden sonra göreve atanacak shinobiler için önemli olabilirdi.

Rapor bittiğinde ise iyice dinlenmeyi umuyordu. Susumu ne yapıyordu acaba?
Künye
İsim: Tsujihara Iori
Yaş: 18
Cinsiyet: Erkek
Element: Suiton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 75.000 Ryo
Prestij: 12
Ün: 22
Kullanılabilir GP: 50

Motivasyon
Efsane Olmak!
Iori, babası gibi dillerden düşmeyen hikayelere sahip olmak istemektedir fakat bunu yaparken kesinlikle doğru yoldan sapmamayı kendine bir kural olarak koymuştur. Aktif olarak ona ün getirecek şeylerin peşinde koşmak yerine, başa çıkılması zor bir durum karşısında kendini kanıtlamak ister. Bunu başarırken köyüne de tamamen sadık kalacaktır.

Komplikasyon
Babasının Kılıcı
Babasının kılıcına karşı ruhsal bir bağ hissetmektedir. O kılıç hiç tanışmadığı babasına açılan bir kapıdır ve onu sürekli yanında taşır, kullanmaktan çekilmez. Bakımını sürekli yaptırır, aksatmaz. Kılıç yanından bir an bile ayrılırsa, tedirgin olmaya başlar.

Kılıcı onun rızası dışında elinden alınırsa, onu geri almak birinci önceliği haline gelir. Bunun için görevini terk etmeyebilir ancak elinden gelen her şeyi sınırlar dahilinde yapmayı ister ve dener. Duruma göre kural çiğneyecek raddeye gelebilir, fakat elinden geldiğince rasyonel kişiliğini elinden bırakmamaya gayret eder. Eğer yanında bir arkadaşı varsa durum onun için daha rahattır, fakat kendi başına kalır ve düşüncelerini dizginleyecek bir "iskele" bulamazsa, depresif bir hal alabilir. Bu durum kılıcı elde etmek dışında yapacağı herşeyin performansını düşürse de, kılıca ulaşma konusunda yapacaklarını etkilemez.

Özellikler
-

Efsanevi Yaratık
Garou | B - Rank | Kurt

Mod
Hagane


Image

Profil
Güç: 5
Çeviklik: 10
Kondisyon: 5
Potansiyel: 5
Varlık: 2
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 4
[Çeviklik] Akrobasi: 4
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 3
[Kondisyon] Form: 4 (Favori)
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 5
[Zeka] İzcilik: 3

Teknikler
Ninjutsu
D - Rank: Shunshin
D - Rank: Heisashiki
C - Rank: Jintei (Özel Geliştirme Mevcut)
 • Iori, haorisinin altından veya elinden çıkardığı yılanları bir kaç saldırı ile sınırlı olmadan, istediği kadar dışarıda tutabilmekte ve onları kontrol edebilmektedir. Yılanlar aktif kaldığı sürece az da olsa chakra yer.
 • Iori tekniği hazırlarken daha fazla chakra harcayarak yılanların boyutunu büyütebilir. Yılanların büyümüş boyutu bir insan göğsü kadar olacak şekildedir. Bu boyuttaki yılanların yapacağı ısırma hamleleri ufak boyuta göre daha fazla hasar verir ve Iori isterse ısırtmak yerine elini savurarak ezici hasarlar vermek için yılanları bir çekiç gibi kullanabilir.

  Iori fazla chakra verirse yılanlar büyük boyutunda, vermezse normal boyutunda çıkarlar. Arası yoktur, yani Iori boyutları chakra oranını değiştirerek kontrol edemez. Ayrıca, büyük çıkan yılanlar mutlaka Iori'nin ellerinden dönüşerek çıkmalıdır. Tekniğin orjinalindeki gibi haori veya benzeri bir cübbemsi giysinin altından çıkamazlar.
 • Jintei ile oluşturulan yılanlar aktifken Iori ani bir chakra salınımı yaparak yılanların pullarını dışarıya doğru kaldırabilir. Bu pullar serttir ve kesici hasar verirler. Genelde yılanlar savrularak yapılacak olan saldırılarda isabet ettiği yerleri çizerler ve kazırlar. Eğer birileri ile temas halindeyken açılırsa ete batarlar. Eğer yılanlar büyük olarak oluşturulmuşsa pulların boyutu da büyüyeceğinden tekniğin hasar kapasitesi de artar.

  Ani bir şekilde aktif edilir ancak bir kaç saniye sonra pullar geri kapanır. Tekrar açılmak isteniyor ise tekrar chakra verilmelidir. Her saldırıda ani chakra harcanması, tekniğin tekrar tekrar kullanılmasında Iori'yi standart bir C - Rank tekniğe göre daha fazla yorar. Eğer yılanların boyutu büyük olacak şekilde yılanlar kullanılırsa chakra kullanımı da artar.
C - Rank: Mizurappa
B - Rank: Suijinheki
A - Rank: Bousen no Jutsu

Taijutsu
Shigure | A - Rank
Shigure | Hadan

Ninja Ekipman Ustalığı | C - Rank

Genjutsu
-
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar

Dükkan Konusu

Özel Üretim Shinobi Ceketi ve Kemeri:
► Show Spoiler
Babasından Kalan Katana
► Show Spoiler
User avatar
GM - Naruto
Game Master
Game Master
Posts: 1628
Joined: August 25th, 2018, 6:19 pm

Re: [Tsujihara Iori & Kita Usagi] Gözcü

Post by GM - Naruto » July 10th, 2020, 9:41 am

Off Topic
Konu sonlanmıştır. Konu sonu ödülleri aşağıdaki gibidir.
Ödüller

Kita Usagi
Görev Sonu:
 • 40 GP GP
 • 55.000 Ryo
 • 1 PP
Bonus:
 • Fazla Mesai: 10 GP + 1 PP + 20.000 Ryo
Sonuç:
 • Net:
  • 50 GP
  • 75.000 Ryo
  • 2 PP
Tsujihara Iori
Görev Sonu:
 • 40 GP
 • 55.000 Ryo
 • 1 PP
Bonus:
 • Fazla Mesai: 10 GP + 1 PP + 20.000 Ryo
Penaltı:
 • Pasiflik: 20 GP + 1 PP
Sonuç:
 • Net:
  • 30 GP
  • 75.000 Ryo
  • 1 PP
Bu hesaba atılan PM'ler kontrol edilmemektedir.
Locked

Return to “Yağmur Ülkesi”