[Mod] Tsujihara Iori

Karakterinize özel, doğaüstü yetenekler yaratabileceğiniz ve bunları kurgulayabileceğiniz bölüm.
Post Reply
User avatar
Tsujihara Iori
Kusagakure
Kusagakure
Posts: 112
Joined: August 30th, 2018, 10:53 pm

[Mod] Tsujihara Iori

Post by Tsujihara Iori » July 9th, 2019, 2:39 am

Hagane

Arkaplan: Mod aslen Iori'nin babası, Tsujihara Akira'ya aittir. Tsujihara'lar bir klan olmadığı gibi, bu modun getirdiği özellikler Akira'nın ailesinde de bulunmamaktadır. Akira'da spesifik olarak gelişen bu mod muhtemelen bir Kekkei Genkai'nin başlangıcı olabilir, fakat Akira bunu ne takacak kafada bir hayat sürmüştür, ne de oğluna bunu aktarabilecek kadar yaşayabilmiştir.

Ancak ölüm ve son dilekler, bir çok mucizeye naildir. Akira'nın iradesi vücuduna saplanan kılıca chakrası ile beraber nüfuz etmiş ve içinde uyku durumunda beklemeye başlamıştır. Tamamen istemsizce gerçekleşen bu olaydan kimse haberdar değildir. Ta ki bir görevde, Iori'ye bu kılıç tam da babasının ölümüne sebep olduğu gibi, göğsüne saplanmasına kadar. Bu olaya karşı Iori'nin vücudu tepki vermiş ve kılıç Iori'ye zarar vermek yerine onunla birleşmiştir. Kılıcın içinde onca yıl bekleyen irade ve chakra Iori'nin vücuduna nüfuz ederek onun da babasının güçlerine erişmesine olanak sağlamıştır.

Ne var ki Iori'nin bu moda erişimi kılıca bağlıdır, yani babasının başına geldiği gibi bir değişim veya evrim geçirmemiştir. Kan bağı sebebiyle babasının chakrası ile uyumlu olması sebebiyle, basitçe, moda erişim kazanmıştır, daha fazlası değil. İleride fizyolojisinde bir değişim olup olmayacağı ise kesin değildir.

Iori bu modu babasından ona bir hediye olarak görmektedir ve zor durumlarda kullanmaktan çekinmez. Modu her kullandığında babasının anısını yaşattığını hissetmektedir ve modun üzerinde gelişim sağlamayı iple çekmektedir. Onunla uzun yıllardan sonra tekrar bir bağ kurmuş olmak yüksek bir tatmin duygusu oluşturmaktadır. Babası gibi yazacağı hikayelerin imza kısmında bu modun olmasını istemektedir.

Modun aktif olmasının bir yan etkisi olarak Iori, babasıyla alakalı geçmiş anıları arada sırada rüyalarında veya gündelik hayatında sanrılar şeklinde görmeye başlamıştır, ancak bu durum nadir gerçekleşmektedir.

Detaylar için aşağıdaki konular incelenebilir:
  • ---
Başlangıç Safhası: Mod, Iori'ye vücudundan metal parçalar ve plakalar çıkarabilme yetisi verir.

Modun aktif edilebilmesi için Iori'nin babasının kılıcına erişimi gereklidir. Iori sol elinin işaret ve orta parmağını dışarı açıp odaklanır, ardından mührü bozar, bunun ardından sağ elinde tuttuğu kılıcı iki eliyle kavrar ve göğsüne saplar. Elinden bıraktığı kılıç Iori'nin göğsünün arkasından çıkmaz. Kılıç yavaş yavaş Iori'nin göğsüne gömülür ve yokolur. Gömülme işlemi bittiğinde mod aktif edilmiş olur. Iori'nin göğüs kısmındaki teninde aşağıdaki amblem belirir. Bu aktivasyon süreci 4, 5 saniye kadar sürer ve gerçek bir katana saplanması kadar acıtmasa da, Iori'ye zihinsel olarak bir yük bindirir.

Image

Iori modu kapatmak için bir kaç saniye kadar odaklanmalıdır. Ardından yadigar kılıcının kabzası göğsünde belirir. Bu kabzayı tutan Iori onu çekerek dışarı çıkartır ve mod sonlanmış olur. Modu açmak kadar kapatmak da benzer bir zihinsel yorgunluk oluşturmaktadır. Bu bağlamda Iori sürekli modu açıp kapatamaz.

Eğer Iori mod açıkken bayılacak olursa kılıç kendini Iori'nin vücudundan dışarıya atar. Eğer yadigar kılıç bütünlüğünü bozacak şekilde bir hasar alırsa Iori modu aktif edemez.Modun aktivasyonunun ardından Iori, derisinin altından metal parçalar ve plakalar üretebilir hale gelir. Bu metal parçalarını teninden dışarıya çıkarabilir. Bu çıkarma işleminde Iori'nin derisi yırtılır, parça veya plaka dışarı çıkar ve ardından deri kapanır. Çıkarma işlemi sırasında sızıntı şeklinde bir kaç damla kan kaybı söz konusudur. Iori şimdilik göğüs, kol ve dizinin altındaki ayak bölgesinden metal çıkarabilir.

Çıkabilen metal iki çeşittedir; Plaka ve Parça. Her ikisi de mat, siyah renktedir.
  • Parçalar genelde silindirik bir yapıda çıkarılmak zorundadır ve avuç içleri, dışları, göğüs kısmı gibi nispeten düz yerlerden çıkarılabilir. Çıkarılabilinecek bir parçanın uzunluğu 20 santim, çapı ise 5 santim olan bir silindire sığmalıdır. Bu bir kunainin kapladığı silindirik alandan biraz daha büyüktür. Obje mükemmel bir detay ile çıkarılamaz ancak Iori kabaca oluşacak cisme şekil verebilir. Örneğin bir kunai çıkartıldığında, taştan yontulmuş bir kunaiyi andıracak bir şekli olur. İsterse bazı kısımlarını keskin ve delici oluşturabilir.
  • Tek seferde çıkarılabilinecek bir metal plaka 15 santim uzunluğunda ve genişliğinde, ancak maksimum 5-6 santim kalınlığında olabilir. Plakalar genelde kol ve gövdenin yanı gibi uzun, düz ve eğimli yerlerden çıkartılır. Plaka sadece dikdörtgen veya kare şeklinde oluşmak zorunda değildir, üçgensel şekiller veya yamuklar da çıkartılabilir. Oluşan plakalar kabaca düzdür ancak aşırı olmamak kaydıyla kıvrımlı da olabilir. Kenarları keskin veya sivri uçları varsa delici olarak oluşturulabilir.
Parçalar bir saniye civarında bir sürede oluşur ve hızlıca Iori'nin tenini dışarıya doğru terk eder. Iori bu noktada oluşan cismi bir eliyle tutup çekebilir veya onu düşük bir hız ile dışarı fırlatabilir. Bu fırlatma savaş esnasında işe yarayacak bir hız değildir, sadece parçanın çıkarıldığı ele parçayı alabilmesine olanak sağlar. Eğer Iori oluşan cismi uzak bir mesafedeki birisine fırlatmak ve zarar vermek istiyorsa bunun için kendi etrafında dönerek veya uzvunu hızlıca savurarak uzvuna ivme kazandırmalı ve öyle fırlatmalıdır. Bu durumda fırlatma hızı Iori'nin eliyle kunai fırlatabilme hızı ile neredeyse eşit bir hıza denk gelmektedir. Yani Iori kolunun kenarından oluşturacağı bir üçgensel plakayı ancak etrafında dönerek veya kolunu hızlı bir şekilde sallayarak fırlatabilir.

Iori tercih ederse plaka veya parçaları tenine yapışık kalacak şekilde sabit tutabilir ancak bu durumda her saniye bir kaç damla olmak üzere yarık ten kanamaya devam eder. Parça vücudu terk ettiğinde yara anında geri kapanır.

Iori aynı anda iki cisim oluşturabilir, ancak bu ikisinin de aynı tip olmasına gerek yoktur. Yani Iori bir elinde parça oluştururken göğsünün yanından dışarıya doğru bir plaka çıkartabilir.

Çıkartılan cisimler "kaliteli" özelliğe sahiptir, yani Iori kabaca bir kunai oluşturduğunda bu kunainin özellikleri "kaliteli" bir kunai ile eşdeğerdir. Bununla beraber parçalar zor kırılır ancak yokedilmez değildir. Iori'nin bedenini terk eden parçalar 10, 15 saniye sonra toza dönüşürler. Iori'nin elinde tuttuğu veya teninin üzerinde sabitlediği parçalar Iori ile temas kesilene kadar varlıklarını korurlar, ancak chakra tüketmezler.Mod aktif edildikten sonra Iori bilinen beş elemente erişemez, bu elementlere bağlı ninjutsu tekniklerini kullanamaz, fakat Ninpou tekniklerine erişebilir. Bununla beraber açık kaldığı sürece mod minimal oranda da olsa Chakra yer, yani Iori hiç bir şey yapmadan uzunca bir süre modu aktif tutabilse de sonsuza kadar da bunu yapamayacaktır. Her bir üretim chakra yer ancak bu chakra üretimin boyu ve şeklinin kompleksliği ile doğru orantılıdır. Iori şu anda detaylı cisimler üretemese de eğer ilerde bu yeteneği kazanırsa doğal olarak chakra kullanımı da artacaktır. Modun bir diğer dezavantajı da sık üretimlerdeki yüksek chakra kaybıyla beraber kan kaybıdır, bu kişiyi hızlıca yorabilme kapasitesine sahiptir. Bu bağlamda düşünülerek kullanılması gereken bir moddur.
Künye
İsim: Tsujihara Iori
Yaş: 18
Cinsiyet: Erkek
Element: Suiton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 75.000 Ryo
Prestij: 12
Ün: 22
Kullanılabilir GP: 50

Motivasyon
Efsane Olmak!
Iori, babası gibi dillerden düşmeyen hikayelere sahip olmak istemektedir fakat bunu yaparken kesinlikle doğru yoldan sapmamayı kendine bir kural olarak koymuştur. Aktif olarak ona ün getirecek şeylerin peşinde koşmak yerine, başa çıkılması zor bir durum karşısında kendini kanıtlamak ister. Bunu başarırken köyüne de tamamen sadık kalacaktır.

Komplikasyon
Babasının Kılıcı
Babasının kılıcına karşı ruhsal bir bağ hissetmektedir. O kılıç hiç tanışmadığı babasına açılan bir kapıdır ve onu sürekli yanında taşır, kullanmaktan çekilmez. Bakımını sürekli yaptırır, aksatmaz. Kılıç yanından bir an bile ayrılırsa, tedirgin olmaya başlar.

Kılıcı onun rızası dışında elinden alınırsa, onu geri almak birinci önceliği haline gelir. Bunun için görevini terk etmeyebilir ancak elinden gelen her şeyi sınırlar dahilinde yapmayı ister ve dener. Duruma göre kural çiğneyecek raddeye gelebilir, fakat elinden geldiğince rasyonel kişiliğini elinden bırakmamaya gayret eder. Eğer yanında bir arkadaşı varsa durum onun için daha rahattır, fakat kendi başına kalır ve düşüncelerini dizginleyecek bir "iskele" bulamazsa, depresif bir hal alabilir. Bu durum kılıcı elde etmek dışında yapacağı herşeyin performansını düşürse de, kılıca ulaşma konusunda yapacaklarını etkilemez.

Özellikler
-

Efsanevi Yaratık
Garou | B - Rank | Kurt

Mod
Hagane


Image

Profil
Güç: 5
Çeviklik: 10
Kondisyon: 5
Potansiyel: 5
Varlık: 2
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 4
[Çeviklik] Akrobasi: 4
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 3
[Kondisyon] Form: 4 (Favori)
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 5
[Zeka] İzcilik: 3

Teknikler
Ninjutsu
D - Rank: Shunshin
D - Rank: Heisashiki
C - Rank: Jintei (Özel Geliştirme Mevcut)
C - Rank: Mizurappa
B - Rank: Suijinheki
A - Rank: Bousen no Jutsu

Taijutsu
Shigure | A - Rank
Shigure | Hadan

Ninja Ekipman Ustalığı | C - Rank

Genjutsu
-
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar

Dükkan Konusu

Özel Üretim Shinobi Ceketi ve Kemeri:
► Show Spoiler
Babasından Kalan Katana
► Show Spoiler
Post Reply

Return to “Mod Yaratımı”