[Mod] Jirou Ryu

Karakterinize özel, doğaüstü yetenekler yaratabileceğiniz ve bunları kurgulayabileceğiniz bölüm.
Post Reply
User avatar
Jirou Ryu
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 130
Joined: September 1st, 2018, 8:08 pm

[Mod] Jirou Ryu

Post by Jirou Ryu » July 10th, 2019, 11:52 pm

Kage no Senshi


Arkaplan: "Işığın olduğu yerde, gölge de vardır."

Her şeyin başlangıcı Jirou Ryu'nun karmaşık zihninde beliren bu söz ve sözün hayal dünyasında oluşturduğu imgeydi. Kaoru ile yaptığı mücadelenin ardından aldığı derin mağlubiyet her şeyin fitilini yakan şeydi. Güçlenmesi gerektiğinin farkındaydı; ama bu gücün nasıl ve ne şekilde edineceğine dair şüpheler vardı zihninde. Bu noktada araştırmaya başladı. İnsanların güç olarak tanımladığı atılımları ve gücün tam olarak neyi temsil ettiğini. Bu noktada dikkatini çeken bir şey oldu. Neredeyse güçlü sayılan, dünyada bir nama ulaşmış herkesin bir imzası olduğunu! Bu imza insanların kendine özel güçleriydi. Başka kimsede olmayan ya da sadece belirli kişilerde olan şeyler. Uzumaki Naruto'nun efsanevi Kyuubi modu ya da Uchiha Sasuke'nin destanlara gebe olmuş gözleri. Kazekage Gaara'nın kumları... Destansı savaşta rol alan bu figürlerin, gene o savaşta kullanmaktan çekinmediği bu güçleri Ryu'nun ilerlemesi gereken yolda edinmesi gereken güç şeklinin ne olduğuna dair bir fikir edinmesine vesile oldu. Kendi imzasını yaratmalıydı; ama ona doğuştan verilen bir şey yoktu. Bir kez daha, hayatın her noktasında yaptığı gibi, sıfırdan ve tamamen kendi çabasıyla bunu yapmalıydı. Normal yaşantısına devam ederken bir yandan araştırıyor ve diğer yandan düşünüyordu. Kendi hayal dünyasında oluşturduğu figürüne bir imza uydurmaya çalışıyordu. Biliyordu ki, eğer önce aklında bir şeyleri planlamadan bir yola çıkarsa her şey karman çorman olacak ve eline geçen tek şey kuru bir başarısızlık olacaktı.

Esasen savaşa kadar henüz bir şey bulamamıştı. Ama savaştayken, Heizo'nun onları köşeye sıkıştırdığı o anda gördüğü zihnindeki o imgeler ona sonunda imzasının ne olacağında karar vermesinde yardımcı olmuştu. Ve zihninde o söz tam olarak bu olaylardan sonra can bulmuştu.

"Işığın olduğu yerde, gölge de vardır."

Bu süreçten sonrası yoğun bir çabaydı. İshigakure'de herkesin bir şeylerle uğraşıp, bir şeylerle hırsını diri tuttuğu bu zamanda Ryu boş boş durmak yerine kendi imzasını oluşturmak için bir arayış ve uğraş içerisine girmişti. Chakra kontrolü hakkında edindiği derin araştırmalar ona Chakrası'nı kontrol edip, nasıl farklı cisimlerle entegre edip onlarla bir olacağını öğretmişti. Bu noktada edindiği bilgileri pratiğe dökmek kalmıştı. Chakrasını manipüle edip, içine girmek istediği gölge ile aynı forma sokmak ve gölge ile bir olmak için günlerini harcamıştı. Her gün bir ağacın gölgesine girmek için çabalıyor, güneş bittiğinde ise bu çabası bir lambanın altında sürüyordu. Bunun üzerine kafa yorup çalışmadığı tek an, uykusuydu belki de ama kimi geceler uykusunda bile yaptığı pratikler esasen bunu yalancı kılıyordu.

Günler üstüne bine bine ilerlerken Ryu zamanla pratiklerinin ve çabasının sonucu alan gelişmeler ediniyordu. Bazen kolunu gölge ile bir yapıyor bazen de ayak bileğini; ama sonunda o gölge ile kendini aynı forma sokup, bir olabiliyordu. Bu noktada doğru yönde ilerlediğini gören Ryu'nun geriye yapması gereken tek şey daha fazla çalışmaktı ve bundan hiç gocunmayarak çalışmalarına hız kesmeden devam etmişti.

Bir gün, güneş batmaya yüz tutarken, Ryu bir ağacın gölgesinin altında, bir anda yok olmuş ve saniyeler sonra tekrardan ortaya çıktığında, sadece bunu kendisi fark edebilmişti. Ağacın dallarına konmuş kuşlar her şeyden habersiz bir şekilde ötüşüne devam ederken güneş batmış ve Ryu sonunda başarmıştı.

Başlangıç Safhası: Mod, Ryu'ya gölgenin içine girme ve kendini orada muhafaza etme yetisi verir.

Ryu, charaksını yoğurup, gölge ile aynı forma sokarsa mod aktif olur. Modun aktif olması ile birlikte, Ryu kendi vücudunu sığdırabileceği herhangi bir gölge ile bir olabilir. Bunun için gerekli olan iki durum söz konusudur: Bunlar gölge ile Ryu arasında bir temas ya da oldukça yakın bir mesafe olmasına dair iki gerekli şarttır. Eğer bir temas yoksa ve mesafede bir kaç metreden fazla olursa, Ryu gölgeye giremez. Bu iki şarttan biri sağlandığı takdirde ise Ryu gölgeye çekilir ve görüntüsü yok olur.

Modun kapanması için Ryu'nun chakra akışını "Kai" yaparak kesmesi ve tekrardan başlatması gerekmektedir. Mod kapanınca, Ryu tekrardan açığa çıkar ve gölge ile olan bağı kopar. Modun bir diğer bozulma şekli ise Ryu'dan bağımsız olarak gelişebilir. Eğer Ryu'nun girdiği gölge, sonradan Ryu'nun barınamayacağı kadar küçülür ise Ryu'nun gölge ile olan bağı istemsizce kopar ve kendini dışarıda bulur.

Ryu'nun gölge içerisine girerek modu aktif kılmasının ardından, dışarıdaki insanlar tarafından hissedilmesi neredeyse imkansızdır. Onu bu aşamada hissedebilecek kişilier, Sensör konusunda kendini geliştirmiş shinobiler'dir sadece.

Ryu dilerse gölgeden herhangi bir uzvunu çıkartabilir sadece ve bunu ardından uzvunu tekrardan gölgenin içine çekebilir. Gölge ile bağını koparmadığı sürece tüm vücudunu dışarı çıkarsa bile, tekrardan gölgenin içerisine girmesi mümkündür.

Eğer Ryu cansız ve hareketsiz bir nesnenin gölgesine girerse kullanılan chakra miktari minumum düzeyde olacakken, hareketli bir gölgenin içine girmek çok daha fazla chakra tüketmesine sebep olacaktır. Ayrıca girdiği hareketli gölgenin hızına ayak uyduramazsa, Ryu gölge ile bağı kopmuş bir şekilde kendini dışarıda bulacaktır. Canlı varlıkların gölgesine girmek bile Ryu için mümkündür: ama bu durum, Chakra'yı en hızlı şekilde tüketecek durumdur.

Kullanıcı hareket alanı sağlayacak kadar büyük bir gölgenin içerisinde, daha hızlı hareket edebilir dışarıdakine göre. Ayrıca kullanıcı gölge içerisindeyken dışarıya kunai gibi silahlar fırlatabilir ya da jutsu yapıp, kullanabilir.

İki farklı gölge temas halindeyse eğer, Ryu gölgeler arası geçiş yapabilir.

Ryu gölge içerisindeyken hasar alabilir konumdadır. Gölgeye doğru atılmış bir jutsu ya da savrulmuş bir katana ona ulaşabilir. Hasar almamak için dilerse gölgeyi hasar alınamaz bir şekle sokabilir ama bunu yaptığı an saniye başına tüketilen chakra oldukça artar ve gölgeyi bu durumda soktuğu sürece kendisi de dışarı çıkamaz.

Eğer Ryu gölge içerisindeyken, gölgenin konumu ya da formu bozulursa bu durumdan etkilenmez; ancak gölgenin Ryu'nun barınamayacağı kadar küçülmesi gerekmektedir etkilenmesi için.
Last edited by Jirou Ryu on July 20th, 2019, 4:47 pm, edited 1 time in total.
Künye
İsim: Jirou Ryu
Yaş: 18
Cinsiyet: Erkek
Element: Raiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 100.000 Ryo
Prestij: 6 PP
Ün: 17
Kullanılabilir GP: 0 GP
Motivasyon
Tek adam olmak: Tüm dünyayı tek bir çatı altında toplama hedefi onun motivasyonudur. Bu sayede dünyadaki tüm gereksiz savaşları sonlandıracağına inanmaktadır ve gerekirse bunun için bir savaş daha çıkartmaya hazırdır.
Komplikasyon
Kanayan yara: Ailesinin ölüp ölmediğini bilmemek onun kalbine saplanmış bir hançer gibidir. Sürekli kanamasına, sürekli acımasına sebep olmaktadır. Her zaman aklının ucunda bu soruyla yaşamasına sebep olmaktadır ve kim bilir belki bu soru onun sonu olacaktır.

Özellikler

Profil
Güç: 5
Çeviklik: 10
Kondisyon: 5
Potansiyel: 5
Varlık: 4
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 2
*[Kondisyon] Form: 3
*[Potansiyel] Ninshuu: 5
[Varlık] Aldatma: 1
*[Varlık] Empati: 4
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu
Shunshin, D-rank
Otonaku Ashi Jutsu, D-rank
Girigiri, D-Rank
Kizetsu no Jutsu, C-Rank
Choune no Jutsu, C-rank
Jintei, C-Rank
Raiton no Yoroi, A-rank
Raiyata, A-rank


Taijutsu
Musatsu Stili, B-Rank

Genjutsu

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
-Kaderin cilvesi sonucu elde edilen Wakizashi
Patlayıcı Parşömen Bağlanmış Kunai x3 (İyi kalite)
User avatar
Cynic
Laplace
Laplace
Posts: 353
Joined: August 24th, 2018, 10:41 pm

Re: [Mod] Jirou Ryu

Post by Cynic » July 18th, 2019, 12:46 am

Bazı sıkıntılar mevcut.
Gölge ile bir olmasının ardından Ryu, chakrasını gölge ile birleştirerek gölgeye aktarır ve gölge içerisinde yeni bir yaşam alanı oluşturarak dış dünya ile bağlantı kurar. Bu noktada gölgenin içerisindeyken, gölgeden bir alan ya da bir oda yaratabilir; ama bu sırada gölgenin dışardaki formunda bir bozukluk olmaz.
Gölgenin içerisinde bir uzay mı oluşturuluyor? Burası pek kesin değil. Uzayın oluşturulmasından ziyade "Ryu gölgelere gömülür ve dışarıyı izleyebilir" demek de gayet yeterli eğer amaç Ryu'nun gölgeler içerisindeki durumunu açıklamaksa. Gölgenin içerisinde Ryu'nun nasıl bir şekilde durduğunu tasvir etmek zorunda değiliz yani, "gölgelerle bir" deyip bırakmak da gayet tematik ve yeterli. Yoksa anlam karmaşası olabiliyor buradaki gibi.
Bu noktada Ryu başlangıçta sadece hareketsiz ve kısmen cansız sayılabilecek nesnelerin gölgesine girebilir. Ağaç, bir evin gölgesi gibi şeyler buna örnektir. Henüz bir bilince sahip canlıların gölgelerine ya da hareket halindeki bir nesnenin gölgesine sızmayı becerememektedir; ama buna rağmen bir gölge ile bir olduğunda hissedilmesi oldukça zordur.
Önemli olan şey canlı/cansız gölgesi değil aslında. Asıl sıkıntı Ryu bir gölgedeyken gölge yer değiştirirse ne olacak? Diyelim ki Ryu bir ağaç gölgesinin içerisinde ve biri o ağaç gölgesini oluşturan feneri eline aldı ve yürüdü. Ryu'ya ne olacak? Cisim sabit, ancak ışık kaynağı hareketli. Doğal olarak gölge hareket edecek ancak Ryu sabit kalacak.

Modun bu halinde, üstteki durumun sonucu hiç açık değil. Bu tarz durumları da açıklayacak bir temel oluşturulmalı.

Bununla beraber genel olarak modun anlatımı derlenip toparlanıp düzeltilirse şükela olur.
Image
User avatar
Jirou Ryu
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 130
Joined: September 1st, 2018, 8:08 pm

Re: [Mod] Jirou Ryu

Post by Jirou Ryu » July 20th, 2019, 4:48 pm

Düzenledim.
Künye
İsim: Jirou Ryu
Yaş: 18
Cinsiyet: Erkek
Element: Raiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 100.000 Ryo
Prestij: 6 PP
Ün: 17
Kullanılabilir GP: 0 GP
Motivasyon
Tek adam olmak: Tüm dünyayı tek bir çatı altında toplama hedefi onun motivasyonudur. Bu sayede dünyadaki tüm gereksiz savaşları sonlandıracağına inanmaktadır ve gerekirse bunun için bir savaş daha çıkartmaya hazırdır.
Komplikasyon
Kanayan yara: Ailesinin ölüp ölmediğini bilmemek onun kalbine saplanmış bir hançer gibidir. Sürekli kanamasına, sürekli acımasına sebep olmaktadır. Her zaman aklının ucunda bu soruyla yaşamasına sebep olmaktadır ve kim bilir belki bu soru onun sonu olacaktır.

Özellikler

Profil
Güç: 5
Çeviklik: 10
Kondisyon: 5
Potansiyel: 5
Varlık: 4
Zeka: 4

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 2
*[Kondisyon] Form: 3
*[Potansiyel] Ninshuu: 5
[Varlık] Aldatma: 1
*[Varlık] Empati: 4
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu
Shunshin, D-rank
Otonaku Ashi Jutsu, D-rank
Girigiri, D-Rank
Kizetsu no Jutsu, C-Rank
Choune no Jutsu, C-rank
Jintei, C-Rank
Raiton no Yoroi, A-rank
Raiyata, A-rank


Taijutsu
Musatsu Stili, B-Rank

Genjutsu

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
-Kaderin cilvesi sonucu elde edilen Wakizashi
Patlayıcı Parşömen Bağlanmış Kunai x3 (İyi kalite)
Post Reply

Return to “Mod Yaratımı”