[Moriai Jouichirou] Yazgı: Tek Nefes, Daha Fazla Ses

Matsuoka adlı ağaca ev sahipliği yapan meydan.
Post Reply
User avatar
Moriai Jouichirou
Posts: 69
Joined: October 16th, 2018, 8:58 pm

[Moriai Jouichirou] Yazgı: Tek Nefes, Daha Fazla Ses

Post by Moriai Jouichirou » August 27th, 2019, 7:19 pm

Kum,

Deniz sesi,


"Kabuklar ayaklarıma batıyor. Burası çok yalnız, neredeyse ıssız."

Attığı her adımda, kumsala sere serpe saçılmış kabuklar çıplak ayaklarını acıtıyordu. Bazı adımlarında, sivri kenarları tabanında yaralar açıyordu. O ise bir şey bulabilmek adına yürümeye devam ediyordu karanlık kumsalda. Hiç yıldız yoktu, ay da parlamıyordu. Birkaç adım ötesinde deniz olduğunu, duyduğu sesler ile tahmin edebiliyordu. Denize doğru gitse, parmaklarını parçalayan kabuklardan kurtulabilir miydi? Bir tercih meselesiydi yürümeye devam ettiği yolu değiştirip denize açılmak. Denizin ötesinde ne vardı peki? Uzun süredir yürüdüğü yolu bırakıp denize dönmesi için dürtüyordu iç motivasyonu kendisini. Aştığı bunca yol, üzerine bastığı yüzlerce kabuk, parçalanıp iyileşen onlarca yara. Hepsinin boşu boşuna olmasına ihtimal yoktu. Yürüdüğü yolun sonunda ne olduğunu bilmeden devam ediyordu kabuklara basmaya. Bilmemesi daha da ileriye gitmesi için teşvik ederken kendini, denizin ötesindeki diyarların merakı yoldan çıkmaya itiyordu Jouichirou'yu. Denizin ötesindeki diyarlarda da kabuklarla dolu bir kumsal varsa eğer, boşuna aşmış olacaktı denizi. Soğuk muydu deniz, yoksa ılık mı? Adımını attığı mesafeden daha uzağını göremediğine göre soğuk olmalıydı. Peki ya ılıksa? Sıcaklığını bile merak eder hale gelmişti. Kabukların acısını alabilirdi belki de, onu anne şefkati ile sarıp sarmalayabilirdi deniz suyu. Yoksa tuzlu su daha mı fazla yakacaktı yeni yaralarını.

"Yolunu değiştirmek için çok erken. Sabret."
"Sabır mı? Daha fazla yürüyebileceğini sanmıyorum bu yolda. Denizin ötesine geçmesi gerekiyor."
"Bir adım ötesinin ulaşmak istediği nokta olup olmadığını bilmiyorsun. Nasıl değiştirebilir yolunu."
"Ulaşmak istediği yerin neresi olduğunu bilmiyorsun."
"Bir amacı olmalı, bir varış noktası olmalı. Bunca zahmet, sadece ne olacağını görmek için yapılmış olamaz."
"Söz konusu kişi Jou-san olunca, neden olmasın. Ayaklarındaki kan damlalarına bak, yürümeye takati bile kalmadı."

Seslerini duyuyordu Jouichirou. Khajaeru ve Ikishi yakınlarında bir yerlerdeydi. Yürüme hızını değiştirmeden başını havaya kaldırıp etrafı görmeye çalıştı. Onları göremiyordu. Biliyordu. Onlar kafasının içinde konuşuyordu. Belki biraz ışık olsaydı, onları görebilirdi. Zuijinleri etrafında hissetmek, yaşadığı ana ait düşüncelerini güvende tutuyordu ya da farkında olmadan onu yaşadığı dünyadan uzaklaştırıyordu. Tamamen kendi kafasının içinde kendi kendine konuştuğunu bilse bile, bu karaktere bürünmüş varlıklar sanki birer bireylermiş gibi Jouichirou'nun hayatında merkez bir noktaya oturmuşlardı.

Hiçbir yere erişemiyordu. Kaç saattir yürüyordu. Yoksa bu saatler yalnızca saniyelerden mi ibaretti. Kestiremiyordu Jouichirou. Ne aradığını, neden burada olduğunu tahmin bile edemiyordu. Önce birkaç damla, ardından ise defalarcası damlamaya başlamıştı suyun üzerine. Kendi üzerine yağdığını hissedemese de, suyun gökyüzünden serbest düşüşünü duyabiliyordu biraz solunda yankılanan su yüzeyinden. Yeterli miydi bu kadar yürüdüğü. Yoksa şimdi fikir değiştirmek için erken miydi. Ayakları sızlıyordu. Arkasında bıraktığı kandan ayak izlerinin olduğunu biliyordu. Belki de artık iz bırakmaya tahammülü kalmamıştı. Denizin ötesindeki diyarlarda mıydı aradığı şey. Neyi aradığını bile bilmezken, neyi bulmayı umuyordu.

Durdu Jouichirou. Adımlamayı kesti. Sadece bir adım ötesini görebildiği zifiri karanlığın içinde daha fazlasını bulabilmek için etrafına bakındı. Sessizlik, damarlarını tırmalarcasına ele geçirirken tüm organlarını bir ömür kadar ayakta bekledi. Yol ayrımı vaktiydi. Artık yaralarını kavuracak çözeltiye açılmanın zamanı gelmişti. Derin bir nefes aldı. Karar vermek güçtü.

Gözlerini kapadı.
Image
Image
Konuşma Renk Skalası

"Jouichirou Dış Ses"
"Jouichirou İç Ses"
"Zuijin Dış Ses"
"Diğer Karakter ve NPC Dış Ses"
Künye
İsim: Moriai Jouichirou
Yaş: 18
Cinsiyet: Erkek
Element: Fuuton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 135.000
Prestij: 8
Ün: 15
Kullanılabilir GP: 65

Motivasyon
Zuijin Esareti
Jouichirou; kendi gerçekliğinden, dünya gerçekliğine geçmenin tek yolunun zuijinleri kendi gerçekliğindeki esaretinden kurtarmak olduğunu biliyordu. Neredeyse kendini bildi bileli etrafında olan zuijinleri kendi gerçekliğinden kurtarıp, dünyadaki gerçekliğe getirmesi gerekliydi. Onları unutarak dünya gerçekliğine dönmek seçenekleri arasında asla değildi. Onları gerçekliğe getirmenin bir yolunu bulmalıydı, ne olursa olsun.

Bilginin Peşinde
Jouichirou’yu hayata bağlayan en temel ihtiyaçlarından biri haline gelen “bilmek” isteğiydi. İlgisini çekmesi durumunda, herşeyini bilmeye duyduğu ihtiyaç onu bu hale getirmişti. Bilginin öğrenilmesi, kayda alınması, incelenmesi, kesinleştirilmesi Jouichirou için hayat enerjisiydi.

Komplikasyon
Paranoid Şizofreni
Jouichirou her ne kadar kendi gerçekliğinin farklı bir yer olduğnunu farkında olsa da, bu onun bir vaka olduğunu değiştirmiyordu. Zuijinleri kontrol edemiyordu ve onların söyleyeceklerine karışamıyordu. Yaşadığı güne kadar bildiği zuijinleri tek bir anda değil, yavaş yavaş tanımıştı. Bu sebeple yeni bir zuijinle karşılaşmayacağı kesin değildi. Şu anda varolanların orada olduklarını bilse de, yeni karşılaşabileceği bir zuijine karşı tamamen savunmasızdı. Bu sebeple tanımadığı insanlarla diyalog kurmak için, onların gerçek insanlar olduğundan emin olması gerekiyordu ve bu konu, insanlara hayatında yer vermesi için zor bir durum oluşturuyordu.


Özellikler

Profil
Güç: 2
Çeviklik: 4
Kondisyon: 5
Potansiyel: 4
Varlık: 8
Zeka: 7

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 2
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 3
[Zeka] İzcilik: 3


Fuinjutsu B-Rank
Obje Sayı Sınır Arttırma
Obje Üstüne Obje Mühürleme
Obje Boyut Sınırı Arttırma
Ninjutsu Teknikleri Mühürleme
Obje Üstüne Enerji Mühürleme
Eş Mühür Oluşturabilme
Durumsal Aktivasyon
Boş Mühür Oluşturma

Ninjutsu
Shunshin
Zanshuu no Jutsu

Genjutsu
Hanasaku no Jutsu
Rakumei no Jutsu
Kuroshiki
Rishuu
Magen: Bunshin

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
1. Ekipman Çantası
► Show Spoiler
2. Cübbe
► Show SpoilerPost Reply

Return to “Köy Meydanı”