Eski Bir Yüz

Toprak Ülkesi ve Kaya Ülkesi sınırını oluşturan dağ.
Post Reply
User avatar
Okawa Ringo
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 35
Joined: February 25th, 2019, 1:04 am

Eski Bir Yüz

Post by Okawa Ringo » September 14th, 2019, 3:03 am

Boynumda asılı duran ve ben yürüdükçe sallanan matara oldukça sinirimi bozmuştu. İçinde bulunan sudan artık eser olmayışı, onu taşımamı anlamsızlaştırıyordu. Bir hamleyle sapından tutup, boynuma dolanmış ipini çekerek ondan kurtulmuştum. Dibinde kalan son su damlalarını ise kafama dikip, matarayı usulca elimden bırakmıştım. Dik ve sivri kayalarla bulunan zeminde çıkardığı tok ses, düştükçe sesinin uzaklaşmasının ardından, bende adımlarımı atmaya devam ettim. Bir süre pek bir şey düşünmeden yürüdüm, şimdi de öyle. Bir şey düşünme ihtiyacında değildim. Zaten amaç da buydu. Olduğu kadar bütün düşüncelerimden arınmalı, kendime söz verdiğim şeyi yapmalıydım. Genelde kendime tatil olarak uyuklamayı değil, böyle gezmeyi vaat ediyordum. Bu dağı görmek de ayrı bir mevzuydu aslında. Daha önce buraya göreve gelenler olmuştu. Bana pek nasip olmadı. Yalnız başıma çıktığım kısa süreli bu yolculukların biraz da olsa kendimi tanımamda bana büyük katkısı olurdu. Burada ne yaparsam yapayım, yalnızdım. İstediğimi yapabilirdim.

Sıfır düşünce, sıfır negatiflik ve tamamen rahatlık ile tırmanışımı sonlandırmam gerekti. Önümde bir düzlük başlıyor, kısa süreceğinin haberini ise birkaç kilometre ötede duran kayalar ile müjdeliyordu. Hayatımın en ilgiç anlarını toplayıp bir albüm yapsam, bu an kesinlikle olmayacaktı. Hiç kimsenin bilmediği, soğuk ve derin dehlizlerde yaşayan şimdiki benliğimin fotoğrafı kimse tarafından görülmeyecek; şu an ne düşündüğümü ve ne istediğimi kimseye anlatmak durumunda kalmayacaktım. Kimseye berbat şakalar yapıp susmasını söylemeyecek, kimseyle dövüşmeyecektim. Sanırım kendimle romantik zamanlar yaşamak, baş başa kalmak hasretini çektiğim bir konuydu. Yanımda birileriyle göreve çıkmak güzeldi fakat iş haricinde tek başıma daha mutlu olduğumu farkettim. Bu mutluluğumun fazla sürmeyeceğini anlamam ise birkaç saniyemi aldı. Yüz metre kadar ötede, uzaktan zar zor seçebildiğim biri yürüyordu. İlerledikçe kim olduğunu anlamaya çalıştım. Buradaki sivil halk gibi giyiniyor diyemezdim. Yüzünü daha net seçmeye başladıkça oldukça tanıdık bir surat olduğuna kanaat getirdim. Selam vermeli miydim? Ciddi duruyor gibiydi. Pek tanıdığımı söyleyemezdim. Zaten insanlarla olan ilişkim çiçek sulamak gibiydi. İhtiyacım olduğunda, su ister gibi… Burada ise yüzüm güneşe dönüktü, yapraklarım biraz huzuru arzuluyordu. Buraya gelmemin sebebi, bendim. Sahi ya, o neden buradaydı?

Karşımdaki tanıdık yüze biraz daha baktıkça onu artık tanıdığımı anladım. Daha önce görev aldığım, eğitim aldığım biri olmasa da bir chuunin olduğunu, isminin ise Ryu olduğunu biliyordum. Pek de parlak olmayan hafızam, onun hakkında yanılıyor olabileceğimi de söylüyordu bana. Köy de dolaşan bazı dedikoduların aksine hakkında hiçbir şey bilmiyor ve bilmek istemiyordum. Bu nedenle ona karşı bir tutumum yoktu. Nazikçe selam verip geçebilirdim, fakat beni lafa tutarsa da bir iki kelam ederdim diye düşünüyordum. Böyle durumlarda genelde kendime ihanet ediyorum. Yani az konuşacağım adamla çok, konuşmak istediğim biriyle ise az konuşuyordum. Genelde hep yaptığım bir laf salatasının sonunun kavga dövüş ile bitmesinden dolayı konular uzuyordu. Bu ciddi çocuğun ise sanırım pek laflarımı işitmeye hevesi olmadığını biliyordum.

Beni farkettiğini anladığım mesafede biraz daha ağırlaştırdım adımlarımı. Doğrudan yüzüne doğru baktım, nazikçe kafamı öne eğdim.“Jirou Ryu! Yanlış hatırladıysam beni bağışla lütfen.” Diyip selamımı verdim. Ardından birkaç adım daha atarak aramızdaki mesafeyi oldukça azaltmıştım. Huzurlu bir günün ardından sanırım insanlara olan ilgisizliğimi kaybetmiştim. Aksine oldukça sosyal biri gibi hissediyordum. Onun selamını aldıktan sonra ise düzlük yolun yanında duran kayaya doğru yönelerek ilerledim. Kayanın yanına geldiğimdeyse yüzümde bir yorgunluk ekşiliği oluştu. Kıçım kayayla buluşur buluşmaz, yorgunluğumu atmışçasına düzeldi. Konuşmaya ise devam ettim:“Buraya seni atan ne? Gizli bir sevgilin falan mı var yoksa?” dedikten sonra kısa bir gülümseme yerleştirdim yüzüme. Sanki bu, benim yıllardır süren bekarlığıma bir atıf gibiydi. Bu konuyu kendi içimde enine boyuna tartışma fikri bulamamıştım, uzun bir süreliğine erteleyecek gibi de duruyordum. “Güzel bir kız olmalı, değil mi?” dedikten sonra düzlüğün ilerisinde duran kayalara daldım ve gözlerimi uzun bir süre oradan ayırmadım.
Image
Künye
Image
İsim: Okawa Ringo
Yaş: 17
Cinsiyet: Erkek
Element: Fuuton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 500
Prestij: -
Ün: -
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Savaşçının Gururu
Shinobiliğe, köyüne, kendi ideallerine, yoldaşlarına büyük bir gururla bağlıdır. İnandığı bu değerler karşısında hakarete uğramak, küçük düşürülmek onun için zıvanadan çıkmaya yeter de artar. Bir görevi başarıyla tamamlamak, emirlere uymak, her zaman her durumda ne gerekiyorsa koşulsuz şartsız onu yapmak için hareket eder. Çok değer verdiği ve ona yeniden yaşadığını hissettiren shinobi felsefesi, hiç bir koşulda geri adım atmamasına ve karşılaştığı her problem karşısında sonuna kadar hırsla savaşmasını sağlar.
Komplikasyon
Esaret
Henüz doğru düzgün cümleler bile kuramayan küçücük bir çocuk iken yaşadığı ağır ve derin travmalar; dünyayı çok geç tanıması ve hiç bitmeyeceğini sandığı esaret, kurtuluşundan sonra bile bir çok psikolojik sıkıntıyı beraberinde getirmiştir.
Bu sorunları büyüdükçe aşmasına karşın özgürlüğünün kısıtlanması onun için kabus gibidir. Esir alınmak, hapsedilmek, bağlanmak, işkence görmek gibi durumlar onun tekrar eski anılarının canlanmasına neden olmaktadır. Unutulması zor olan bu derin yaralar, ona büyük acı verir ve düzgün düşünememesine, paniklemesine, ağlamasına, sinir krizleri geçirmesine neden olur.
Profil
Güç: 5
Çeviklik: 7
Kondisyon: 6
Potansiyel: 6
Varlık: 3
Zeka: 3

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 4 - Favori Beceri
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 1
[Varlık] Sosyalleşme: 1
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 1
[Zeka] İzcilik: 1
Ninjutsu
Fuuton - Furyuu - D Rank
Fuuton - Gyuki - C Rank
Fuuton - Kaiten Shuriken - C Rank
Fuuton - Renkuudan - B Rank

Ninpou - Shurikenshin - C Rank
Ninpou - Karasu Bunshin - C Rank
Ninpou - Shunshin - D Rank


Taijutsu
Ninja Ekipman Ustalığı - C Rank
Kullanıcı antremanlarını ilerletir ve fırlattığı kunailerin hızını bir üst seviyeye taşır. Kunaileri döndürerek atmayı tercih ederse, havada onlara falso verdirtebilir. Kunai ile daha rahat defansif hamleler yapmaya başlar ve başarılı defansif hamlelerin oranı yükselir. Fırlatılan shurikenlerin hızları da artmaya devam eder.
Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar

Standart Shinobi Çantası (3 Kunai, 5 Shuriken, 2 Sis Bombası, 1 Patlayıcı Parşömen, 5 mt. Sentetik Misina)
Özel Üretim Cüppe
Kunai(İyi Kalite) x3
Shuriken(Normal Kalite) x10
Shuriken(Düşük Kalite) x5
Image
Post Reply

Return to “Shinano Dağı”