[Mod] Kotegawa Chisa

Karakterinize özel, doğaüstü yetenekler yaratabileceğiniz ve bunları kurgulayabileceğiniz bölüm.
Post Reply
User avatar
Kotegawa Chisa
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 176
Joined: August 31st, 2018, 1:59 am

[Mod] Kotegawa Chisa

Post by Kotegawa Chisa » November 10th, 2019, 1:37 am

Barış


Arkaplan: Chisa'nın Barış adını verdiği bu tekniği nasıl bulduğunu anlamak için çocukluğuna kadar inmemiz gerekiyor.

Sandığınızın aksine Chisa, her zaman iyi kalpli bir insan değildi. Geçirdiği kazadan sonra ten renginin değişmesiyle beraber insanlara karşı büyük bir nefret duymaya başlamıştı. Sürekli olarak insanların kötü bakışlarını üzerinde hisseden bir çocuk için oldukça normal bir tepkiydi bu. Yine de, her ne kadar insanlardan nefret etse dahi onlar tarafından kabullenilmek istiyordu. Bu vesileyle akademiye yazıldı fakat orada da aradığı şeyi bulamadı. Çok çalışmış olmasına rağmen hala kimse tarafından kabul edilmemişti. Öğretmenleri ona her ne kadar sıradan bir öğrenci gibi davranmış olsa da Chisa her zaman dışlandığını hissediyordu.

Tek başına, sadece çalışarak birkaç yıl içerisinde akademiyi bitirdi ve alınbandını taktı. Artık eskisine nazaran toplumda daha fazla kabul görmeye başlamıştı fakat hala bazı insanlar onu kabullenmek istemiyordu. O zamanlar sadece bir kişi bile Chisa'ya tiksintiyle baksa herkesin aynı gözlerle baktığını düşünüyordu. Gün geçtikçe insanoğluna karşı olan öfkesi artmaya devam ediyordu. Her ne kadar insanlara yansıtmasa dahi geceleri eve gittiğinde saatlerce ağlıyor ve dış görünüşüne lanet ediyordu. Bir süreden sonra insanlığa olan nefreti geri dönülemeyecek bir seviyeye ulaşmıştı. Bu saatten sonra başına ne gelirse gelsin insanları sevemeyeceğini düşünüyordu.

Onun karanlıkla kaplanmış bu kalbini temizleyen şey ise basit bir teşekkür olmuştu. Takımıyla beraber çıktığı bir görev esnasında yardım ettiği yaşlı bir teyzeden duyduğu teşekkür onun tekrardan hayata bağlanmasını sağlayan şey olmuştu. Kadının ağzından çıkan kelimeleri duyduğu anda gözlerinden yaşlar akmaya başladı. Bunca zamandır aradığı şeyin basit bir teşekkür olduğunu dahi unutmuştu ufak kız.

O günden sonra elinden geldiğince insanlara yardım etmeye başladı. Elbette ilk başlarda insanların teşekkürlerini duymak için bunu yapıyordu, zira ufak kızın tek istediği şey kabul edilmekti. Zaman geçtikçe ufak kız büyüdü ve düşünceleri de kendisiyle beraber büyüdü. Bir yerden sonra düşmanlarına bile zarar vermek istemeyen bir insan haline geldi. İşte tam bu düşüncelere eriştiği anda büyük bir duvarla karşılaştı. Birilerini korumak için savaşması ve düşmanlarına zarar vermesi gerektiğinin farkındaydı fakat düşmanlarına da zarar vermek istemiyordu.

Genç kız bu konu hakkında oldukça uzun bir süre düşünmesine rağmen herhangi bir cevaba erişmeyi başaramamıştı. Yine de inatçı yapısından ötürü pes etmek gibi bir niyeti de yoktu. Düşündü, düşündü ve düşündü fakat herhangi bir cevap bulamadı.

Günün birinde genç kız güçlenmek için ustasının yanına gitti. Aklındaki düşüncelerin aynısını ustasının ağzından duyduktan sonra aradığı cevabı bulmayı başardı. Tek yapması gereken insanlara fiziksel olarak hasar vermemekti. Eğer kılıcımı düşmanlarımın içerisinden geçirebilirsem korumak istediklerimi koruyabilirim, diye düşündü genç kız. Bu düşüncesinin üzerine 'Barış' adını verdiği tekniği yaratmak için çalışmaya başladı. Tekniği yaratırken Genjutsu sanatından ilham aldı. Düşmanlarına zarar vermesine rağmen bunun sadece zihinsel bir hasar olarak kalmasını sağladı. Onun gibi bir acemi için oldukça zorlu bir yoldu fakat sonunda istediği tekniği elde etti.Başlangıç: Modun ana özelliği kullanıcısının doğrudan olarak verdiği hasarların rakibi öldürmeyecek veya onda kalıcı hasar bırakmayacak şekilde yayılmasıdır. Modun işleyişi son derece basittir: Chisa'nın kılıcı ile tüm gücünü kullanarak rakibinin koluna saldırdığı ve normal şartlarda kolun kopması gereken bir durumda eğer mod açık ise rakibin kolu kopmaz veya o bölgede kalıcı bir hasar oluşmaz ama rakip, kolunun kopması durumunda yaşayacağı acı, stres ve hasarın aynısını başta o kol ve yakını olmak üzere duruma göre tüm vücudunda hisseder. Başka bir değişle modun ana işlevi normal şartlarda rakipte kalıcı veya ölümcül bir yara bırakacak bir hasarın, başta etki alanı ve civarı olmak üzere tüm vücuda yayılarak kalıcı bir hasarın önüne geçilmesidir. Burada rakibin darbe sonrası yaşadığı acı ve yorgunluk açısından bir değişiklik olmasa bile bahsi geçen kişinin bir uzvunu kaybetmesi hatta ve hatta ölmesi önlenmiş olur.

Mod sadece kılıç kullanımına değil genel olarak Chisa'nın yaptığı her şeyi kapsamaktadır. Yani bir taş atmaktan bir Ninjutsu tekniği kullanmaya kadar her şey kapsam içindedir.

Modun hasarı yaymak dışında, yapılan fiziksel etki üzerinde bir değişikliği yoktur. Örneğin bir darbenin ardındaki kuvvetle yere düşmesi gereken biri mod açıksada düşer değilsede düşer.

Modun iki zaafı vardır. Bunlardan ilki kontrol eksikliği ve ikincisi ise rakibi öldürememe/kalıcı hasar bırakamama sorunudur. Kontrol eksikliği basitçe Chisa'nın modunun nasıl işleyeceği üzerindeki kontrolsüzlüğüdür. Örneğin rakibin koluna yapılan bir saldırı çok şiddetliyle hasar vücuda yayılır ama bunun nasıl yayılacağı üzerinde Chisa'nın bir kontrolü yoktur. Hasar başta darbenin isabet ettiği alan ve civarı olmak üzere tüm vücuda yayılır ama bu yayılma sırasında da rakibi öldürmeme ve kalıcı hasar bırakmama şartı arandığından farklı vücut bölgeleri farklı şekilde etkilenebilir.

Modun ölürememe/kalıcı hasar bırakamama sınırlaması ise rakibin hali hazırda çok kötü bir durumda olduğu zamanlarda etki eder. Tek bir darbe sonrasında ölecek bir rakibe mod açık iken yapılacak saldırıların hiçbir anlamı yoktur. Bu tarz bir durumda acı ve yorgunluk hissi normal bir şekilde verilsede hasar açısından bakıldığında rakip 0 fiziksel hasar alır. Rakibin kopmak üzere olan koluna defalarca vursa bile mod açık olduğu sürece duruma göre o bölgede basit bir itme etkisi bile oluşturamayabilir. Mod genel olarak kas yırtılması, kemik çatlaması, geçici körlük, orta ölçekli yanık ve kesik gibi hasarlara izin vermektedir ama buna karşın kol kırma, gözleri yakma, diş kırma ve benzeri boyutlardaki hasarları tüm vücuda yaymaktadır. Burada hasarın şiddetinden çok onun kişide yapacağı etki önemlidir. Örneğin insanlarda yetişkinlikten sonra yeni diş çıkmadığından mod açık iken Chisa kimsenin dişini kıramaz yada sökemez çünkü bu rakip üzerinde geri getirilemeyecek bir sonuç yaratır.

Bunlar dışında eğer rakibe verilen hasar, yayma yöntemi sonrasında bile kalıcı bir etki bırakacak yada kişiyi öldürecek güçte ise mod, verilen hasarı o raddeye gelmeden hemen önceki hale getirecek kadar azaltır. Yani duruma bağlı olarak mod yapılan hasarı yaymak dışında onun etkisinide kısabilir. Bu durumda üzerinde de Chisa'nın bir kontrolü yoktur.

Modun aktivasyonu için herhangi bir gereksinim yada ön şart yoktur. Chisa'nın istemesi halinde mod aktif olur ve o istediği zaman kapanır. Modun açılıp kapanması sırasında bir zamanda geçmez. Mod açık olduğu sırada çakra harcamaz ama kullanılması durumunda yapılan hamlenin şiddetine bağlı olarak bir miktar çakra tüketir.
Last edited by Kotegawa Chisa on November 18th, 2019, 12:15 am, edited 2 times in total.
Image
Künye
İsim: Kotegawa Chisa
Yaş: 16
Cinsiyet: Kadın
Element: Katon
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 140.000
Prestij: 10
Kullanılabilir GP: 60
Ün: 25

Motivasyon
Korumak!
Chisa hangi durumda olursa olsun zayıflara yardım eder. İlk başlarda insanlar tarafından kabul görmek için yapmasına rağmen zamanla düşünceleri değişmiş ve onları gerçekten isteyerek korumaya çalışmaktadır.


Komplikasyon
Kardeş - Kotegawa Ooki
Kardeşi onun hayatındaki en önemli şeydir. Onun gözünde kardeşi ulaşılamaz bir noktada bulunan kişidir. Yine de zarar görmesinden aşırı derecede korktuğundan dolayı var gücüyle ona destek çıkmak istemektedir. Bunu o kadar kafaya takmıştır ki bazen basit şeylerde bile onun yerine yapmak istemektedir.Özellikler
Momoiro no Chibi - Kısaca Momo -
Chisa, Asakura'da tüccara karşılık beklemeden gerçekleştirdiği yardımlar sonucunda, Asakura çevresinde bu ünvanla bilinmektedir. Özellikle kervanlar ve tüccarlar tarafından fazlasıyla tanınan Chisa, mağdur durumdaki bir tüccarın sorunlarının halledilmesine ön ayak olduğu için fazlasıyla seviliyor.


Profil
Güç: 5
Çeviklik: 9
Kondisyon: 3
Potansiyel: 2
Varlık: 8
Zeka: 5

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 3
[Varlık] Sosyalleşme: 4 - Favori
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 4
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu
D - Rank: Shunshin

Taijutsu
A - Rank: Iaido | Stil
B - Rank: Iaigiri


Genjutsu
D - Rank: Rakumei no Jutsu
C - Rank: Kanryousou
B - Rank: Mugen Onsa
A - Rank: Kokuangyou no Jutsu


Sensör
C - Rank: Meishou-dou

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Katanacığım(Normal Seviye)
User avatar
Cynic
Laplace
Laplace
Posts: 394
Joined: August 24th, 2018, 10:41 pm

Re: [Mod] Kotegawa Chisa

Post by Cynic » November 17th, 2019, 11:44 pm

Başlangıç safhasında sadece Chisa'nın sebep olduğu fiziksel hasarları kapsaması daha hoş olacaktır.

Bununla beraber direkt olarak Chisa'dan kaynaklı olmayan, dolaylı olarak sebep olunan hasarlarda çalışmaması (en azından başlangıç seviyesinde) da hoş olacaktır.

Bu iki husus için düzenlenirse, tekrardan ilgilenilecektir.
User avatar
Kotegawa Chisa
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 176
Joined: August 31st, 2018, 1:59 am

Re: [Mod] Kotegawa Chisa

Post by Kotegawa Chisa » November 18th, 2019, 12:15 am

Düzenledim
Image
Künye
İsim: Kotegawa Chisa
Yaş: 16
Cinsiyet: Kadın
Element: Katon
Seviye: C-Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 140.000
Prestij: 10
Kullanılabilir GP: 60
Ün: 25

Motivasyon
Korumak!
Chisa hangi durumda olursa olsun zayıflara yardım eder. İlk başlarda insanlar tarafından kabul görmek için yapmasına rağmen zamanla düşünceleri değişmiş ve onları gerçekten isteyerek korumaya çalışmaktadır.


Komplikasyon
Kardeş - Kotegawa Ooki
Kardeşi onun hayatındaki en önemli şeydir. Onun gözünde kardeşi ulaşılamaz bir noktada bulunan kişidir. Yine de zarar görmesinden aşırı derecede korktuğundan dolayı var gücüyle ona destek çıkmak istemektedir. Bunu o kadar kafaya takmıştır ki bazen basit şeylerde bile onun yerine yapmak istemektedir.Özellikler
Momoiro no Chibi - Kısaca Momo -
Chisa, Asakura'da tüccara karşılık beklemeden gerçekleştirdiği yardımlar sonucunda, Asakura çevresinde bu ünvanla bilinmektedir. Özellikle kervanlar ve tüccarlar tarafından fazlasıyla tanınan Chisa, mağdur durumdaki bir tüccarın sorunlarının halledilmesine ön ayak olduğu için fazlasıyla seviliyor.


Profil
Güç: 5
Çeviklik: 9
Kondisyon: 3
Potansiyel: 2
Varlık: 8
Zeka: 5

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 1
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 1
[Potansiyel] Ninshuu: 1
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 3
[Varlık] Sosyalleşme: 4 - Favori
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 4
[Zeka] İzcilik: 1


Ninjutsu
D - Rank: Shunshin

Taijutsu
A - Rank: Iaido | Stil
B - Rank: Iaigiri


Genjutsu
D - Rank: Rakumei no Jutsu
C - Rank: Kanryousou
B - Rank: Mugen Onsa
A - Rank: Kokuangyou no Jutsu


Sensör
C - Rank: Meishou-dou

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Katanacığım(Normal Seviye)
Post Reply

Return to “Mod Yaratımı”