[Kontrat] Okawa Ringo

Vakti geldiğinde, buradan kendinize özel bir "Efsanevi Yaratık" oluşturabilirsiniz.
Post Reply
User avatar
Okawa Ringo
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 104
Joined: February 25th, 2019, 1:04 am

[Kontrat] Okawa Ringo

Post by Okawa Ringo » May 23rd, 2020, 7:25 am

Image
犬鷲 | GinTür: Altın Kartal

Cinsiyet: Erkek

Görünüm: 10 yaşında standart bir Kaya Kartalı'nın(altın kartal) boyutlarındadır. İki kanadı arasındaki mesafe yaklaşık 2 metredir, boyu ise 90 santimetre civarındadır. Yaklaşık 8,5 kilodur. Başı ve kuyruğu beyaz iken, kanatları ve gövdesi simsiyahtır. İri ve belirgin bir gagaya sahiptir. Keskin pençeleri vardır. Tüyleri kalın ve yoğundur. Bu onun aslında olduğundan daha iri görünmesini sağlar. Keskin görünümlü kızıl renkli gözlere sahiptir.


Image


Kişilik: Gökyüzünün kralları olarak bilinen kuşlardan.. En yüksekte hep onlar var. Bu nedenle "asillik" ve "özgürlük" onun karakterinin çok önemli bir kısmını oluşturuyor. Ringo ile en benzedikleri kısım da bu sanıırm. İkisi de esaret altında yaşayamıyor. Kibir ve gurur dolu yüzleri de çok benziyor. Ringo'dan farklı olduğu da bir çok kısım var ancak. Pek acımasız ve kaosu seven bir kuş. Daha az konuşkan, daha sinirli. Gin ile arkadaş olmak, daha da önemlisi Gin-chan'ın birine güvenmesi oldukça zor. Aksi ve kavgacı yönü, ilk bakışta farkedilen; şüpheci ve önyargılılığı, sonradan görülen özellikleridir. Aslında 100 yaşına geldiğinde nasıl bir savaşçı olacağını kestirmek zor tabi, şu anki halinden daha sakin ve bilge olacağı bariz belli.

Tüm kibri, siniri ve kendini beğenmişliği bir yana; hayatını ve en önemlisi özgürlüğünü borçlu olduğu biricik arkadaşı Ringo için yapamayacağı şey yok gibi. Vahşi bir avcı olmasına karşın, yanında sakin kalabildiği tek insan da Ringo. Asla emir almayan, ağırbaşlı yapısı Ringo'nun tek bir sözü ile kaybolabiliyor. Belli ki onun her sözüne ayrıca bir önem veriyor. İkili sürekli atışsa da, hem fikir oldukları tek şey var. O gün birbirlerine verdikleri sözü tutmak.

"Asla dostumun ölmesine izin vermeyeceğim."Özgeçmiş: Gin, oldukça asi bir genç veliahttı. Büyüyecek, komünitesinin lideri konumundaki babasının yerini alacaktı bir gün. Çok genç yaşlarda mükemmel bir savaşçı, vahşi bir avcı ve bilge bir komutan olmak için eğitilmeye başladı. "Kurōmaunten" denilen, çok yükseklerde; Kaya Ülkesinin pek az insan tarafından bilinen gizli bir tepesinde yaşamaktaydılar. Gin sürekli yaramazlık yapan, kendi boyundan büyük işlere kalkışan bir kartaldı. Babası her defasında yaptığı yanlışları düzeltip onu ehlileştirmeye çalışsa da o ders almayı pek sevmezdi.

Yılanlarla aralarındaki savaş herkes tarafından biliniyordu. Dağın kontrolünü ele geçirmek isteyen bu iki büyük klan arasındaki savaştan dolayı; her iki topluluk da çocuklarını diğerinden olanlarla arkadaş olmasını istemiyor, uzak tutuyordu. Bu uyarı Gin-chan'a defalarca yapılmasına rağmen o bir gün gezinirken kendine denk gördüğü, ona göre diğer herkesten farklı olan bir arkadaşla tanıştı. Yılan topluluğunun liderinin oğlu, Togatta. Onunla denk bir şekilde dövüşebiliyor ve en azından saygı duyuyordu. İkili arasında gelişen dostluk, bir süre sonra yılan topluluğunun liderinin kulağına gitmişti. Önce sinirlenen, fakat sonra sinsi planını devreye sokan lider, önce Gin-chan'ı ve Togatta'yı buluştukları yere kadar takip etmiş, ardından Gin'i kıskıvrak yakalatarak kaçırmıştı. Durumu öğrenen babası ise klanındaki neredeyse bütün savaşçıları toplayarak Gin'i kurtarmaya çalıştı. Fakat yolun henüz yarısında sinsi bir şekilde uğradıkları pusuda katledildiler. Bu üzücü olaydan sonra Gin, annesinin büyük fedakarlığı sonucunda kaçmayı başarabildi. Bu olaydan eski dostunu sorumlu tutsa da, gerçeği sonsuza kadar öğrenemeyecekti belki de. Öğrendiği şey, bir daha kimseye güvenmemesi gerektiğiydi.

Kırık kalbi ve hüznüyle oradan oraya dolaşıyor, yeri geliyor avlanıyor; farklı kartal topluluklarına giriyor ancak hiç bir yeri benimsemiyordu. Savaşmak için doğduğu halde, bir gezgin olmuştu. Seyahatlerinden birinde ise, insanların nefreti ve açgözlülüğü ile tanıştı. Yine farkına varmadan yediği zehirli bir mızrak ile vurulmuş, yine esir düşmüştü. Egzotik hayvanları avlayan ve kaçak ticaretini yapan bir kervan tarafından esir alınmış, kafese tıkılmıştı. Sonu hiç iyiye gitmiyordu hikayesinin. Önce özgürlüğünü kaybetmişti. Artık umutlarını da kaybediyordu.

Ringo ona Ishichou tarafından verilen görev gereği, tek başına Asakura Geçidine ulaşmıştı. Görevi, Asakura bölgesinde temizlendiği düşünülen haydurların ve kaçakçıların durumu hakkında rapor hazırlamaktı. Kısa bir araştırmadan sonra geçit çevresinde kurulu bu kampı ve kafeslerdeki hayvanları keşfetti. Durumu köye bildirmeden önce biraz daha bilgi almak amacıyla kıyafetlerini değiştirdi, sıradan bir haydut rolüne büründü ve kampa doğru ilerledi.

Anlayamadığı şey ise haydutların koruma olarak tuttuğu elemanlardan birinin eski bir Ishigakure shinobisi olduğuydu. Kaçak bir chuunin olan bu eleman Ringo onu tanımadan önce Ringo'yu tanımış ve durumu diğerlerine haber vererek onu kıstırmıştı. Bir anda neredeyse 10 kişiyle yumruk yumruğa gelen Ringo sağlam bir şekilde dayak yiyordu. Buna karşılık zekice bir hamle yapmış ve elemanlardan birinden anahtarların bulunduğu halkayı almayı başarmıştı. Üzerinde Gin-chan'ın kafesinin numarası bulunan anahtarı son çabasıyla kafese yerleştirdi ve çevirdi. Gerisi ise Gin'deydi. Bu insanlar onu yakalamış ve para gibi değersiz dünyevi bir şey için satmayı amaçlamışken, o kendi canı uğruna ona özgürlüğünü geri vermeyi istiyordu. Ringo, özgürlüğün ne kadar değerli bir şey olduğunun farkındaydı. Gin ani bir şekilde fırlayarak saldırmaya çalışan son bir kaç yaralı adamı da yere sermeyi başardı. Ardından yaraları bulunan Ringo'yu alarak orayı terketti.

O gün Gin'in anladığı bir şey vardı. Özgürlüğünü borçlu olduğu bu çocuk, şimdi de kendi canını ona borçluydu. Bir ömür boyunca ödenemeyecek büyük borçlardı bunlar birbirlerine karşı. Ringo ile olan kontratı o zaman başladı işte. Söz vermişlerdi.

Birbirlerini her daim kollayacaklardı.


Seviye: C - Rank

Element:
Katon

Özel Yetenek: Yüksek Fiziksel Güç

Bir Kaya Kartalı olarak Gin-chan, zaten fiziksel olarak kendi kütlesinin 4-5 katını rahatlıkla kaldırarak avlanabilme yetisine sahiptir. Buna ek olarak Gin-chan, lider soyundan gelmektedir ve fiziksel gücü bu nedenle komünitesindeki diğer yaşıtı kartallardan daha fazladır.
Kanatlarını daha güçlü çırpabilir, boyun kasları ve bacakları daha kuvvetlidir. Daha güçlü süzülebilir, manevra yapabilir. Daha güçlü pençe hamleleri yapabilir, gagası ile yapacağı saldırılar kuvvetlenir. Bu yeteneği sayesinde ortalama kilodaki bir insanı kaldırabilir ve belli bir süre boyunca taşıyabilir.

Genel olarak seyahatlerde veya acil durumlarda Ringo'yu pençeleriyle kaldırarak taşıyabilir. Fakat Ringo'yu taşıdığı zamanlarda gücünün büyük bir kısmını kullanır. Bu nedenle hızını belli bir ölçüde kaybeder. Manevraları yavaşlar, hızlı dalışa geçemez ve belli bir metrenin üzerine yükselemez. Çok yükselmediği ve hızlanmadığı sürece belirli bir süre seyahat edebilirler.

Boyutu: Standart


Bilinen Teknikler:

Katon: Endan - C Rank
Kuroshiki - D Rank
Otonaku Ashi no Jutsu - D Rank (Teknik, kanat çırpma ve kanatların havada süzülürken çıkardığı sesi keser.)

Ekipmanlar:

Özel Üretim Gözlük - 50.0000 Ryo

ImageBu gözlük Gin-chan'ın kafa ve gaga yapısına göre üretilmiştir. Asıl amacı mükemmel görüş sağlayan ve insanlara göre çok yüksek seviyede olan görme yetisini daha da desteklemektir. Bu gözlük belli bir mesafeye kadar görüntüyü yakınlaştırma ve netleştirme özelliğine sahiptir. Bunu gagasını sağa sola oynatarak çalışan bir düzenekle gerçekleştirebilir. Sisli ve yağmurlu havalarda daha net bir görüş sağlar. Gözünü keskin cisimlerden dayanıklılığı yettiğince korur, soğuktan ve yağmurdan koruyabilir.


C-Rank Kontrat: 4PP
Kalan: 5PP
Image

ImageImageImage
Künye
İsim: Okawa Ringo
Yaş: 17
Cinsiyet: Erkek
Element: Fuuton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 15.500
Prestij: 5
Ün: 18
Kullanılabilir GP: 0
Motivasyon
Savaşçının Gururu
Shinobiliğe, köyüne, kendi ideallerine, yoldaşlarına büyük bir gururla bağlıdır. İnandığı bu değerler karşısında hakarete uğramak, küçük düşürülmek onun için zıvanadan çıkmaya yeter de artar. Bir görevi başarıyla tamamlamak, emirlere uymak, her zaman her durumda ne gerekiyorsa koşulsuz şartsız onu yapmak için hareket eder. Çok değer verdiği ve ona yeniden yaşadığını hissettiren shinobi felsefesi, hiç bir koşulda geri adım atmamasına ve karşılaştığı her problem karşısında sonuna kadar hırsla savaşmasını sağlar.
Komplikasyon
Esaret
Henüz doğru düzgün cümleler bile kuramayan küçücük bir çocuk iken yaşadığı ağır ve derin travmalar; dünyayı çok geç tanıması ve hiç bitmeyeceğini sandığı esaret, kurtuluşundan sonra bile bir çok psikolojik sıkıntıyı beraberinde getirmiştir.
Bu sorunları büyüdükçe aşmasına karşın özgürlüğünün kısıtlanması onun için kabus gibidir. Esir alınmak, hapsedilmek, bağlanmak, işkence görmek gibi durumlar onun tekrar eski anılarının canlanmasına neden olmaktadır. Unutulması zor olan bu derin yaralar, ona büyük acı verir ve düzgün düşünememesine, paniklemesine, ağlamasına, sinir krizleri geçirmesine neden olur.
Özellikler
Sır Tutucu
Karakter Ishichou'nun komutuyla yaptığı seyahat sonucunda başka bir shinobinin sırrına vakıf olmuştur. Bununla birlikte, Ishichou'dan görevde eşlik ettiği shinobinin bilmemesi gereken başka bir emir almıştır. Bu, Ishichou'nun karaktere güvendiğini göstermekle birlikte karakteri olası ters bir durumda sorumluluğu alması gereken birinci kişi haline getirmiştir.

Profil
Güç: 5
Çeviklik: 7
Kondisyon: 7
Potansiyel: 6
Varlık: 3
Zeka: 3

Beceriler
Atletizm: 4
Akrobasi: 4 - Favori Beceri
El Hassasiyeti: 1
Saklanma: 3
Form: 2
Ninshuu: 1
Aldatma: 1
Empati: 1
Sosyalleşme: 1
Tıp: 1
Farkındalık: 3
İzcilik: 1

Efsanevi Yaratık

Altın Kartal | Gin


Ninjutsu
Fuuton - Furyuu - D Rank
Fuuton - Gyuki no Jutsu - C Rank
Fuuton - Kaiten Shuriken - C Rank
Fuuton - Renkuudan - B Rank
Fuuton - Sairi no Jutsu - B Rank [Gizli]

Ninpou - Shurikenshin - C Rank
Ninpou - Karasu Bunshin - C Rank
Ninpou - Shunshin - D Rank

Taijutsu
Ninja Ekipman Ustalığı - A Rank
Kullanıcının elinde kunai bir tantou veya wakizashi kadar etkili bir ölüm silahına dönüşür, hasar potansiyeli aşırı yükselir. Kunainin dayanıklılığı yettiği sürece defansif hamlelerinin etkisi tavan yapar. Havada hareket eden shurikenleri veya kunaileri bir başka shuriken veya kunai ile çarptırarak yönlerini değiştirebilir, yüksek derecelerde falso hareketini böylece oluşturabilir, bu hareketleri düşerken veya zıplarken yapabilir.

Ekipmanlar/Eşyalar

Standart Shinobi Çantası
Kunai (Normal Kalite) x3
Shuriken (Normal Kalite) x5
Sis Bombası (Normal Kalite) x2
Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite) x1
5 mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)

Özel Üretim Cübbe
Kunai (İyi Kalite) x9
Shuriken (İyi Kalite) x10
Shuriken (Normal Kalite) x10
Shuriken (Düşük Kalite) x5
Patlayıcı Parşömen (İyi Kalite) x4
Patlayıcı Parşömen Bağlı Kunai x3
Fuuma Shuriken
5 mt. Zincir Halat
Sargı Bezi

Kan Hapı (İyi Kalite) x1
Kondisyon Hapı (Normal Kalite) x1
Yemek Hapı (Normal Kalite) x1
Chakra Hapı (Normal Kalite) x1
İyileştirici Hapı (Normal Kalite) x1

Ekipmanların Kıyafet Üzerinde Dağılımı
► Show Spoiler
Kütüphane | Lejant
User avatar
Cynic
Laplace
Laplace
Posts: 459
Joined: August 24th, 2018, 10:41 pm

Re: [Kontrat] Okawa Ringo

Post by Cynic » May 25th, 2020, 1:50 pm

Gin-chan, standart bir kaya kartalının ötesinde fiziksel kapasiteye sahiptir.

Kanatlarını daha güçlü çırpabilir, kasları daha kuvvetlidir, daha hızlı süzülüp uçabilir, havada keskin manevralar yapabilir. Pençesi ve gagası ile yapacağı saldırılar normal bir kaya kartalına göre daha fazla hasar vermektedir. Kaslarının ve kanatlarının kuvvetli olmasından ötürü normal kilodaki yetişkin bir insanı belirli bir süre, çok fazla yükselmeden taşıyabilir.

Bu insan standart bir kilonun altındaysa daha rahat, daha ağırsa daha zor taşınır. Eğer debeleniyor ve taşınmaya karşı koyuyorsa taşınma zorlanır, Gin kişiyi bırakmak zorunda kalabilir. Eğer kişi taşınmaya karşı koymuyor ise Gin yorulana kadar bu kişiyi taşıyabilir. Birisi taşınırken Gin normal uçuş hızından daha yavaş hareket eder ve çok fazla yükselemez, genelde bu yükseklik 4, 5 metredir. Eğer daha fazla yükselmek istiyorsa ileriye hareketini durdurmalı ve yükselmek için efor sarf etmelidir. Daha yüksek bir noktadan birini taşırken İleri hareket ettiğinde ise yavaşça aşağıya süzülür ve ilerlerken standart taşıma yüksekliğine kadar alçalır. Gin yorulmadığı sürece birisini taşıyarak seyahat edebilir.
Özel yeteneği bu şekilde kabul ediyorsanız onaylıyoruz. Free RP'niz için de ayrıca teşekkür ediyorum.
User avatar
Okawa Ringo
Ishigakure
Ishigakure
Posts: 104
Joined: February 25th, 2019, 1:04 am

Re: [Kontrat] Okawa Ringo

Post by Okawa Ringo » May 25th, 2020, 6:03 pm

Evet, özel yeteneği üstte düzenlendiği gibi onaylıyorum.
Image

ImageImageImage
Künye
İsim: Okawa Ringo
Yaş: 17
Cinsiyet: Erkek
Element: Fuuton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin
Ryo: 15.500
Prestij: 5
Ün: 18
Kullanılabilir GP: 0
Motivasyon
Savaşçının Gururu
Shinobiliğe, köyüne, kendi ideallerine, yoldaşlarına büyük bir gururla bağlıdır. İnandığı bu değerler karşısında hakarete uğramak, küçük düşürülmek onun için zıvanadan çıkmaya yeter de artar. Bir görevi başarıyla tamamlamak, emirlere uymak, her zaman her durumda ne gerekiyorsa koşulsuz şartsız onu yapmak için hareket eder. Çok değer verdiği ve ona yeniden yaşadığını hissettiren shinobi felsefesi, hiç bir koşulda geri adım atmamasına ve karşılaştığı her problem karşısında sonuna kadar hırsla savaşmasını sağlar.
Komplikasyon
Esaret
Henüz doğru düzgün cümleler bile kuramayan küçücük bir çocuk iken yaşadığı ağır ve derin travmalar; dünyayı çok geç tanıması ve hiç bitmeyeceğini sandığı esaret, kurtuluşundan sonra bile bir çok psikolojik sıkıntıyı beraberinde getirmiştir.
Bu sorunları büyüdükçe aşmasına karşın özgürlüğünün kısıtlanması onun için kabus gibidir. Esir alınmak, hapsedilmek, bağlanmak, işkence görmek gibi durumlar onun tekrar eski anılarının canlanmasına neden olmaktadır. Unutulması zor olan bu derin yaralar, ona büyük acı verir ve düzgün düşünememesine, paniklemesine, ağlamasına, sinir krizleri geçirmesine neden olur.
Özellikler
Sır Tutucu
Karakter Ishichou'nun komutuyla yaptığı seyahat sonucunda başka bir shinobinin sırrına vakıf olmuştur. Bununla birlikte, Ishichou'dan görevde eşlik ettiği shinobinin bilmemesi gereken başka bir emir almıştır. Bu, Ishichou'nun karaktere güvendiğini göstermekle birlikte karakteri olası ters bir durumda sorumluluğu alması gereken birinci kişi haline getirmiştir.

Profil
Güç: 5
Çeviklik: 7
Kondisyon: 7
Potansiyel: 6
Varlık: 3
Zeka: 3

Beceriler
Atletizm: 4
Akrobasi: 4 - Favori Beceri
El Hassasiyeti: 1
Saklanma: 3
Form: 2
Ninshuu: 1
Aldatma: 1
Empati: 1
Sosyalleşme: 1
Tıp: 1
Farkındalık: 3
İzcilik: 1

Efsanevi Yaratık

Altın Kartal | Gin


Ninjutsu
Fuuton - Furyuu - D Rank
Fuuton - Gyuki no Jutsu - C Rank
Fuuton - Kaiten Shuriken - C Rank
Fuuton - Renkuudan - B Rank
Fuuton - Sairi no Jutsu - B Rank [Gizli]

Ninpou - Shurikenshin - C Rank
Ninpou - Karasu Bunshin - C Rank
Ninpou - Shunshin - D Rank

Taijutsu
Ninja Ekipman Ustalığı - A Rank
Kullanıcının elinde kunai bir tantou veya wakizashi kadar etkili bir ölüm silahına dönüşür, hasar potansiyeli aşırı yükselir. Kunainin dayanıklılığı yettiği sürece defansif hamlelerinin etkisi tavan yapar. Havada hareket eden shurikenleri veya kunaileri bir başka shuriken veya kunai ile çarptırarak yönlerini değiştirebilir, yüksek derecelerde falso hareketini böylece oluşturabilir, bu hareketleri düşerken veya zıplarken yapabilir.

Ekipmanlar/Eşyalar

Standart Shinobi Çantası
Kunai (Normal Kalite) x3
Shuriken (Normal Kalite) x5
Sis Bombası (Normal Kalite) x2
Patlayıcı Parşömen (Normal Kalite) x1
5 mt. Sentetik Misina (Normal Kalite)

Özel Üretim Cübbe
Kunai (İyi Kalite) x9
Shuriken (İyi Kalite) x10
Shuriken (Normal Kalite) x10
Shuriken (Düşük Kalite) x5
Patlayıcı Parşömen (İyi Kalite) x4
Patlayıcı Parşömen Bağlı Kunai x3
Fuuma Shuriken
5 mt. Zincir Halat
Sargı Bezi

Kan Hapı (İyi Kalite) x1
Kondisyon Hapı (Normal Kalite) x1
Yemek Hapı (Normal Kalite) x1
Chakra Hapı (Normal Kalite) x1
İyileştirici Hapı (Normal Kalite) x1

Ekipmanların Kıyafet Üzerinde Dağılımı
► Show Spoiler
Kütüphane | Lejant
Post Reply

Return to “Efsanevi Yaratık Arşivi”