[Amano Kagami] Yeni Hayat

Post Reply
Amano Kagami
Kaçak
Kaçak

[Amano Kagami] Yeni Hayat

Post by Amano Kagami » May 25th, 2020, 10:06 am

Ishigakure'nin namına yaraşır topraklarında başladığım yaşamımın bana aidiyetini hissedememiştim hiçbir zaman. Çocukluk dönemini babasına yaranmaya, ergenliğini ise kendisini köyüne ait hissetmeye çalışan biri olarak her daim kendimden uzak bir yaşantım olmuştu. Ancak Ishigakure'yi ardımda bıraktığımda da aradığım aidiyet duygusuna kavuşmak imkansız olmuştu. Kendimi zorlu bir hayatın kucağına bıraktığımı bilsem de bu zorluğu sığınacak bir limanla yatıştıracak kadar tutkuluydum. Onca soruya ve kendime ait bilinmezliklere rağmen, aramaktan ve sorgulamakta hiçbir zaman geri durmamıştım. Bu yaşantı bana birçok şey getirmişti, her biri yeni yeni sorular yaratsa da... Shiri, Kimura Otane, Kimura Shingen ve Rintaro bunlardan en belirgin olanlarıydı. Aslında her biri Togami isimli köydaşımla kamçılanmışsa da, bugünkü halime şekil veren bu isimler ve onlarla birlikte yaşadıklarım olmuştu. Şimdi ise bambaşka bir yerdeydim. Doğduğum topraklara uzak, olmak istediğim noktaya yakın bir yerdeydim. Izena'da başladığım yeni hayatın üstünden geçen bir hafta, arzularımın gerçeğe dönüşebileceği bir yer olmaya evriliyordu gözümde.

Maguro-san tarafından yerleştirildiğim küçük ancak benim için yeterli olan evde çok sık vakit geçirmemiştim. Sadece dinlenmem gerektiği zamanlarda bu eve gelmiş ve yeteri kadar dinlenmemin ardından kendimi Izena sokaklarına bırakmıştım. Maguro-san ile beraber beni gören köylülerin beni tek başıma gördüklerinden ne şekilde davranacaklarını çözümlemekle geçen birkaç günün ardından, halkın arasında yer alabilmek adına çeşitli dükkanları ziyaret etmiştim. Öte yandan bu süreci Maguro-san ile çok irtibat kurmamayı tercih ederek geçirmenin daha faydalı olacağını düşünmüştüm. Zira halkın gözünde kendimi Maguro-san'ın yanında gezinen bir tip olarak değil, bizzat kendim olarak var olmak istiyordum. Her ne kadar değirmen konusundaki gelişmeleri ziyadesiyle merak ediyor olsam da, bu konuyla ilgili olarak bir gelişme yaşandığında Maguro-san'ın benimle iletişime geçeceğini biliyordum. Bu yüzden de odağımı halkın üzerine vermemde bir sakınca olmadığına inanıyordum.

Bir haftalık sürenin ardından ise, içimi kemiren ve beni merak silsilesine savuran konuyla ilgili olarak Maguro-san ile konuşmam gerektiğine kanaat getirmiştim. Sabahın ilk ışıklarıyla uyanmamım ardından, hızlıca hazırlanacak ve ardından yiyecek bir şeyler almak için Izena sokaklarına atacaktım kendimi bir kez daha. Geçirdiğim bir haftalık süreç sonucunda, halkın gözündeki izlenimimi daha iyi değerlendirebilmek adına, Izena'da diğerlerine nazaran daha kalabalık olan bir lokasyon seçmeyi tercih edecektim. Bu yüzden, Izena'da geçirdiğim zaman içerisinde müşterisi olduğum yiyecek satan dükkanları kafamda tartarak ve Maguro-san'ın bana verdiği anahtarları da yanıma alarak kendimi bir kez daha Izena'ya bırakacaktım.
Künye
İsim: Amano Kagami
Element: Raiton
Seviye: C-Rank
Rütbe: Kaçak (Chuunin)
Ryo: 98.750
Prestij: 8
Ün: 10
Kullanılabilir GP: 0

Motivasyon
Kagami idealleri peşinde olan birisidir. Bu yüzden de köyden kaçmasına sebep olan soruların cevabını bulmayı amaçlamaktadır. Bu sorular kendinden başlayıp dünyaya yayılmaktadır. "Neden" ve "nasıl" şeklindeki bol soruları, bulduğu cevapların peşinden gitmesine neden olmaktadır. Dolayısıyla Kagami ideallerini realiteye dökmeyi istemektedir.
Özellikler
Izena'daki Ev
Kagami, Izena adlı bir kuytu Yağmur Ülkesi köyünden bir eve sahiptir. Bu ev, onun rahatça saklanabilmesine, dinlenebilmesine ve maceraları arasında huzurlu bir vakit bulabilmesine olanak sağlar. Bu ev sebebiyle Kagami yorgunluğa ve dinlenmeye bağlı olan sağlık sorunlarından daha hızlı kurtulur, Izena'ya kısa sürede ulaşabileceği bir mesafedeyse avlanamaz ve bu evi değerli eşyalarını saklamak için kullanabilir.

Kagami'nin kısa sürede Izena'ya ulaşamayacağı ve avlanabilir olacağı durumlar GM tarafından gerekli turlarda bildirilecektir.

Kagami kurgusal sebeplerle bu eve olan erişimini kaybedebilir.

Güç: 3
Çeviklik: 4
Kondisyon: 6
Potansiyel: 9
Varlık: 7
Zeka: 7

Beceri Listesi
[Güç] Atletizm: 1
[Çeviklik] Akrobasi: 2
[Çeviklik] El Hassasiyeti: 1
[Çeviklik] Saklanma: 1
[Kondisyon] Form: 2
[Potansiyel] Ninshuu: 5 (Favori)
[Varlık] Aldatma: 1
[Varlık] Empati: 5
[Varlık] Sosyalleşme: 4
[Zeka] Tıp: 1
[Zeka] Farkındalık: 5
[Zeka] İzcilik: 4
Mod
Jikangan

Ninjutsu
Raigami no Jutsu (B-Rank)
Ikazuchiwana no Jutsu (C-Rank)
Geliştirme Açıklaması: Tekniğin aktivasyonu için işaretlenen alana birilerinin girmesi gerekirken, yaptığı antrenmanlar sonucunda Kagami işaretlenen alan üzerinde kontrol sağlamıştır. Bu sayede teknik açıklamada yazıldığı gibi kullanılabilirken, Kagami teknik için konulan işarette ufak bir değişiklik yaparak, tekniği tek el Tora mührü ile istediği zaman aktif hale getirerek patlamayı gerçekleştirebilir.

Geliştirme Açıklaması: Tekniğin gerçekleştirilebilmesi için sabit cisimler işaretlenebilirken, Kagami teknik üzerindeki kontrolü sayesinde, canlı cisimlerin üzerine de işaret bırakabilmektedir. Bırakılan işaretin, teknik için sabit cisimlere konulan işaretten bir farkı bulunmamaktadır.

Geliştirme Açıklaması: Teknik için el mühürleri yapıldıktan sonra, Kagami iki elini kullanarak iki işaret bırakabilir. Bu işaretlerin ikisi de aynı olmak zorundadır. Yani bir işaret kendiliğinden patlayan, diğer ise Kagami tarafından yapılacak el mührü ile patlayan cinsten olamaz. Diğer bir deyişle, İki işaret de ya kendiliğinden patlayan cinsten ya da tek el mührü ile patlayan cinsten olmak zorundadır.
Kangehika (C-Rank)
Shunshin no Jutsu (D-Rank)

Taijutsu
Suiseiki (D-Rank)

Genjutsu
Kasumi Juusha (C-Rank)
Kuroshiki (D-Rank)
Okuninushi (B-Rank)

Karakterin Üzerinde Bulunan Ekipmanlar/Eşyalar
Post Reply

Return to “Yağmur Ülkesi”