Kazuki Renjiro

Karakterlerinizi yaratacağınız bölüm. Bu işleme başlamadan önce tüm rehberleri okuduğunuzdan emin olun!
Post Reply
Kazuki Renjiro
Posts: 2
Joined: June 4th, 2020, 6:05 pm

Kazuki Renjiro

Post by Kazuki Renjiro » June 5th, 2020, 10:34 pm

Künye
İsim:Kazuki Renjiro
Yaş:18
Cinsiyet:Erkek
Boy:1.81
Kilo:74
Köy:Ishigakure (Kaçak)
Element:Fuuton
Seviye: C - Rank
Rütbe: Chuunin

Portre
Görünüm: Solo Leveling - Sung Jin woo
Image
Uzun siyah saçlar, beyaz ten, uzun bir boyun ve keskin bir yüz hattı. Bakışları ve surat ifadesi yüz hattı gibi keskindir. Uzun boylu, geniş omuzlu, göğüs kafesleri belirgin bir fizik tipi vardır. Siyah uzun bir palto ve ona eşlik eden beyaz bir t-shirt giymektedir. Saçları alnına doğru genellikle dağınıktır bu sebepten ötürü çok söylenir ancak bunu düzeltmekle de uğraşmaz.


Kişilik

Renjiro, iç dünyasında yaşayan bir insandır. Dışarıdan tanık olduğu herhangi bir şeye karşı önce iç dünyasında karar verir. Bunun için uzun bir süre durması gerekse bile durur. Hassas, saygılı ve oldukça empati duygusu yüksek bir insandır kendisi. Duygusal bir insan olarak nitelendirebiliriz onu. Ancak kendisi duygularıyla hareket etmektense mantığıyla hareket etmeyi daha doğru bulmuştur. Doğrudan bahsetmişken oldukça doğrucu bir insandır. Doğruluğun ederini ve insan hayatı üzerindeki etkilerini araştırmak için yeni bir yaşama dahi atılmayı düşünmüştür.

Neyin doğru ve neyin yanlış olduğunu anlamak için her zaman düşünür. Uzun uzun, zamanlı-zamansız düşüncelere ve duygulara yer verir içerisinde. Hatta öyle birisidir ki; bazı olayları önceden "yaşanırsa" diye kafasında hayal ederek planlamayı uygun görür. Yani bir olay yaşanmadan önce, kafasında kurduğu olay yaşanırsa ne tepki vermelidir diye düşünür.

Mutluluğun peşinde birisidir. Ancak doğruluğun tam anlamıyla mutluluk olmadığının farkındadır. Bu yüzden düşünce yapısını sürekli geiiştirmeye çalışır. Her öğrendiği yeni bir şey, hissettiği bir şeyi yaşanırsa diye kafasında kurduğu ama yaşanmayan, yaşanması mümkün olan olaylara adapte eder ve gerekirse tekrar tekrar bu senaryoları oynar. Adaletli olmanın doğru olmaktan daha önemli olduğunu da bilir. Ona göre doğru olan, adaletli olmaktan geçer.

Başkalarına adaletli olmak için önce kendisine adaletli olmalıdır insan. Her zaman bunu düşünür ve kendisine adil davranmak için gereken her şeyi söyler. Kendi yanlışını bile söyleyebilir. Dürüsttür, dürüstlükten ödün vermez. Fizik olarak çok mutluluk timsali olarak durmadığı söylenebilir ki zaten öyle birisi de değildir.

İnsanlara karşı çok fazla geri adım atmayı sevmeyen, gereken durumlarda üstlerine gitmekten çekinmeyen birisidir. Sivri dilli, sözleriyle insanları mantığa çekmeye çalışan birisidir. Sadece konuşması gerektiği zamanlarda konuşmayı düşünür onun dünyasında daha çok iç dünyasında yaşar.

Tam anlamıyla insanlara güvendiği söylenemez. Hatta insanların " ya bunu yaparsa " diye ihtimaller üzerinden derecelendirdiği olmuştur. Bu derece onun güven derecesidir ve insanlara ne kadar güveneceğini belirler. Çıkarları için insanları kullanan canlılardan nefret eder. Öfkesi, onun en büyük enerjisi olabilir ancak kimi zamanlarda bu durum enerji patlamasına da sebep olmuyor değil.

Arkadaşlarına karşı utangaç bir tutum sergileyebilir. Bazen onlar için oldukça kırılgan birisi olarak gözükür, bazen de tüm dünyanın üstünden geçebilecek kuvvette birisi olarak görülür.Oldukça espri yapmaya müsait ve şaka kaldırabilir bir yapısı vardır.Ancak bunun dışında o, hayatı kendi için yaşamayı değil, bir amaç için yaşamayı hedeflemiştir. Düşüncesine göre bir amaca adanmış hayat, yaşanmaya değerdir.

Kendisine tam anlamıyla bir amaç bulduğu söylenemez. Ancak yola çıkmasının amacı bellidir:

Özgür olmak! Evet, özgür olmanın insana katacağı değeri görmek ister. Sistemlerin ve kuralların insanların hayal dünyasını, yaşam stilini kısıtlayan bir etmen olarak görmektedir. Bu etmenlerin insanı değersiz gören kısımlarını ortadan kaldırmaktan çekinmeyen bir amacı vardır. Bu amaç uğruna yaşamından bile vazgeçebilir.Özgeçmiş

Sıradan bir ailenin ikinci çocuğuydu. Bir ablası vardı ve ablasıyla arası iyiydi. Ailesi yerel bir işletme ile geçimini sağlıyordu.Onlarla ilgili söylenebilecek çok fazla şey yoktu hayatında. Birbirleriyle iyi geçinen ve problemi olmayan küçük bir aile. Renjiro ise onların aksine kendini daha farklı bir dünyaya ait hissediyordu. Daha çok bir amaç uğruna yaşanmış hayatı tercih etmek onun, Shinobi yolunu oluşturacağını hissediyordu. Peki neydi bu amaç? Bir amaç uğruna yaşamak onun neden tercihiydi?

Bir Chuunin olduktan sonra hayatın eskisinden daha farklı, zor ve acımasız olacağının farkındaydı. Artık yaşının da ilerlemesinden ötürü bazı şeyleri olduğundan daha farklı görebiliyordu. Yaşıtlarından daha farklı düşündüğünü, gördüğünü biliyordu içten içe. Köyü onun için güzel bir yerdi pek tabii ancak, yetersizdi.

Renjiro'nun bir amacı vardı. Bu amaç, insanların daha adil, eşit ve mutlu olarak yaşayabileceği bir ideolojiyi var etmek. Amacını gerçekleştirmek için kendisini daha çok geliştirmek zorunda olduğunun farkındaydı. Hayalini kurduğu dünyanın ona şuanda olduğu durumdan, oldukça uzak olduğunun da bilincindeydi. Köylerin ve onların dayattığı sistemlerin onun hayalini gerçekleştirmesi için yetersiz olduğunu düşünüyordu. Bu yetersizliğin sebebi onları beğenmediğinden değil, onu engelleyeceğinden kaynaklandığını düşünüyordu.

Birbir ardına gelen gerçeklerin sonrasında harekete geçmesi gerekiyordu. Harekete geçip, hayalini kurduğu ideolojiye ulaşmak adına bir şeyler yapması gerekiyordu. Eğer adil olmak ve mutluluktan bahsediyorsak ilk başta öğrendiklerini doğrulaması gerekiyordu. Yani özgürlüğüne kavuşup dünyanın başka bir yerinde, hayal ettiği ve amaçladığı şekilde yaşayan birileri var mıydı öğrenmesi gerekiyordu. Köyünün terk edilmesi onun için zor olsa da bu amaç, gelecekte belki de köyünün iyiliğine olacağını düşünüyordu.

Motivasyon:

Özgür olmak!
Renjiro, özgür olmak için her şeyini geride bırakmaya razı gelmiş birisidir. Özgür olacağı bir yaşam hayalini kurdukça kendisi yaptığı işlerde daha gayretli, daha başarılı olmaya çalışacaktır.

Profil
Güç:6
Çeviklik:7
Kondisyon:6
Potansiyel:5
Varlık:3
Zeka:3
User avatar
Fortius
Legendary
Legendary
Posts: 117
Joined: August 27th, 2018, 10:24 pm

Re: Kazuki Renjiro

Post by Fortius » July 10th, 2020, 4:02 pm

Eğer halen buralardaysanız, karakterinizi değerlendirmeye alacağız. Yoğun bir döneme gelmiş olmanız en büyük şansızlığınız sanırım.
Kazuki Renjiro
Posts: 2
Joined: June 4th, 2020, 6:05 pm

Re: Kazuki Renjiro

Post by Kazuki Renjiro » July 11th, 2020, 1:09 am

Buradayım.
Post Reply

Return to “Karakter Yaratımı”